Archiv

Jan Předota hodnotí letní přípravu týmu mladších žáků

Mezi další hráče A týmu, kteří se věnují trénování vimperské mládeže, patří Honza Předota. Ten se již několikátou sezónu věnuje klukům ročníku 2014 a 2015 a v následující sezóně s touto partou postoupil do kategorie mladších žáků. Jak probíhala letní příprava a jak se těší na novou sezónu se dočtete v následujícím článku.

Třetí třída se v létě připravovala v Budilově.

Trenérem kategorie 3. tříd, tedy ročníku 2016 a 2017, je David Šindler, bývalý hráč HC Vimperk a dlouhodobý člen výkonného výboru HC Vimperk, který má na starosti převážně ekonomiku klubu, ale jak je vidět, pustil se i do výchovy malých hokejových talentů ve Vimperku. I s ním jsme dali řeč na téma letní příprava.

Druháčci mají za sebou svoji první letní přípravu ve svém hokejovém životě.

Pomalu se blíží doba, kdy se znovu otevřou dveře zimního stadionu ve Vimperku a vimperské mládežnické týmy se začnou připravovat na svou novou sezónu. Ale ne, že by zahálely, mají za sebou už letní přípravu, o které jsme si povídali s hlavními trenéry jednotlivých kategorií.

VALNÁ HROMADA HC VIMPERK se uskuteční v pondělí 10. června 2024

V pondělí 10. června 2024 od 17:00 hodin se bude konat VALNÁ HROMADA Sportovního klubu HC Vimperk, z.s. Valná hromada proběhne v salonku restaurace "Hamajda" se sídlem Vimperk , 1. máje 186, okr. Prachatice.


PROGRAM:
  •   Zpráva o činnosti sportovního klubu HC Vimperk v sezóně 2023/2024
  •   Zpráva o hospodaření sportovního klubu HC Vimperk v sezóně 2023/2024 
  •  Zpráva revizní komise k hospodaření sportovního klubu HC Vimperk v sezóně  2023/2024 
  • Návrh hlavních směrů činnosti sportovního klubu HC Vimperk pro sezónu 2024/2025 
  • Návrh členských a rodičovských příspěvků pro sezónu 2024/2025
  • Návrh rozpočtu sportovního klubu HC Vimperk pro sezónu 2024/2025 
  • Diskuse 

VŠICHNI ČLENOVÉ HC VIMPERK JSOU SRDEČNĚ ZVÁNI

Novinky v systému Krajské ligy mužů

V pondělí 06. května 2024 se v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích uskutečnila volební  konference Jihočeského krajského výkonného výboru ČSLH. Na další volební období 2024-2028 byl zvolen jako předseda Jihočeského krajského výkonného výboru opět pan Ing. Evžen Kostka. Po ukončení voleb pak následoval Losovací aktiv klubů, na kterém se odsouhlasily změny v hracím systému Krajské ligy mužů. 

V sezóně 2024/2025 se bude Krajská liga mužů hrát tříkolově, tedy celkem bude odehráno 27 zápasů. Třetí kolo bude rozvrženo tak, aby se polovina zápasů odehrála na domácím ledě, druhá polovina na ledě soupeřů.  Nadstavbová část - play off se bude hrát, stejně jako v minulé sezóně, na tři vítězná utkání a to hned od počátku. Věříme, že  se bude jednat o oživení a zatraktivnění celé soutěže.

Další mistrovský titul pro Šimona Hrubce

Vimperský odchovanec Šimon Hrubec dosáhl se svým týmem ZSC Lions z Curychu ve Švýcarské nejvyšší soutěži na titul.

Hráči třetích a čtvrtých tříd začali přípravu na novou sezónu

V pondělí 29. dubna 2024 začala pro hráče 3 a 4 tříd příprava na novou sezónu. Do letní přípravy se pod vedením trenérů Davida Šindlera a Martina Hodbodě postupně zapojí 22 dětí. Na první trénink se dostavilo hned 16. Tyto dvě kategorie budou využívat ke svému tréninku sportovní areál obce Budilov a budou trénovat dvakrát v týdnu a to v pondělí a ve středu od 17 do 19 hodin. 

Tomáš Schwamberger mistrem německé DEL2

HERZLICHEN GLÜCKWUNSCH | Náš odchovanec Tomáš Schwamberger a jeho tým Eisbären Regensburg si ve finále poradil s EC Kassel Huskies a bere titul v německé DEL2! Gratulujeme! ????????????
Věděli jste, že titul v německé DEL2 má i Tomášův starší bratr Daniel? Daniel a tým Ravensburg Towerstars mají titul ze sezony 2018/2019.

Adéla Voldřichová jako kapitánka dovedla reprezentační tým U15 ke stříbrné medaili.

Adéla Voldřichová, která začínala s hokejem na zimním stadionu ve Vimperku a hrála zde až do kategorie mladších žáků a v současné době hraje za ženský tým Roudnice nad Labem, jako kapitánka dotáhla reprezentační výběr U15 k zisku stříbra na turnaji European Girls Trophy, konaném v Bratislavě. GRATULUJEME!!!

Lucka Eignerová mistryní republiky s týmem HC Příbram

Lucie Eignerová, odchovaňkyně vimperského hokeje a v současné době i členka realizačního týmu starších žáků, v uplynulé sezóně byla součástí ženského mistrovského týmu HC PříbramLucka v průběhu sezóny 2023/2024 po delší pauze, kdy si dala přestávku a věnovala se studiu, opět naskočila do kolotoče ženské extraligy a vyslyšela nabídky trenéra týmu HC Příbram, pana Romana Heindla. A díky tomu se stala součástí týmu, který nakonec v závěru sezóny mohl zvednout mistrovský pohár na hlavu v extralize žen. GRATULUJEME!!!!

Foto: archiv Lucie Eignerová

Šéftrenér David Vinš zhodnotil sezónu mládeže

Šéftrenér mládeže zhodnotil jednotlivé mládežnické kategorie. Jak vypadá jeho pracovní den a jaké má plány do budoucna? To se dozvíte níže.

POSEZÓNNÍ ROZHOVOR S LOUČÍCÍM SE TRENÉREM ONDŘEJEM PŘEDOTOU

Dohoda je dohoda, i když je to smutné. Ondřej Předota končí na lavičce A týmu a bude se věnovat našim nejmenším. Ondro, děkujeme za odvedenou práci u A týmu! Vice si přečtěte v našem rozhovoru.

Zamčení ledu

Po skončení nedělního turnaje dne 24.3.2024 proběhlo symbolické zamčení ledu (a bufetu "U Lišáka") po sezóně 23/24. Všem HC příznivcům přejeme krásné jaro a léto a brzy zase "na červené". -FANS-

Dohrávka 10. kola ligy starších žáků

Ve středu 20.3.2024 byla na programu dohrávka dříve odloženého zápasu starších žáků proti týmu HC Strakonice.

Poslední dvojzápas 4. třídy v této sezóně

V sobotu 16.3. odehráli naši čtvrťáci poslední mistrovský dvojzápas sezóny, tentokrát na ledě týmu HC MAD BULL.

Zobrazeno 1–15 z celkem 128

Jan Předota hodnotí letní přípravu týmu mladších žáků

Mezi další hráče A týmu, kteří se věnují trénování vimperské mládeže, patří Honza Předota. Ten se již několikátou sezónu...

Třetí třída se v létě připravovala v Budilově.

Trenérem kategorie 3. tříd, tedy ročníku 2016 a 2017, je David Šindler, bývalý hráč HC Vimperk a dlouhodobý člen výkonného výboru HC...

Druháčci mají za sebou svoji první letní přípravu ve svém hokejovém životě.

Pomalu se blíží doba, kdy se znovu otevřou dveře zimního stadionu ve Vimperku a vimperské mládežnické týmy se začnou připravovat na svou...