HC Milevsko 1934HC Vimperk

2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Martin Willmann | | A-tým

Vimperští potrápili lídra soutěže

V sobotu 13. ledna zajížděl tým mužů na led lídra soutěže s tím, že se favorita pokusí potrápit i ve velmi prořídlé sestavě. A nutno podotknout, že se jim to dařilo náramně a v závěru zápasu sahal pro bod za remízu. Bohužel, štěstí se nakonec obrátilo k domácímu týmu.

HC Milevsko 1934:

D. Novák (M. Panec) — J. Kohout, D. Svoboda, J. Štekr, M. Janda, A. Řezáč, M. Přívozník, F. Hubáček — J. Březina, T. Vochozka, J. Suchan, D. Blažek, V. Krcho, J. Janoch, F. Januška, P. Chocholoušek, V. Pouch

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — O. Předota, L. Turek, M. Horejš, D. Drabeš, J. Předota — D. Kašpar, P. Novotný, L. Holub, V. Korous, J. Vavřík, V. Boška, M. Časta, J. Šafář, T. Koška

Branky a nahrávky: 35. Svoboda (Suchan, Vochozka), 47. Chocholoušek (Štekr, Januška) – 53. Šafář (Vavřík, Koška)

Stadion: Milevsko, Zimní stadion

Komentář

V sobotu 13.1.2024 odjeli vimperští hokejisté k sehrání dalšího mistrovského utkání KLM a to na led dosud neporaženého týmu Milevska. Vimperští bohužel odjeli pouze s dvěmi kompeltními pětkami bojovat o důležité body pro play off. Utkání začalo dle předpokladu v rychlém tempu a to hlavně ze strany hráčů Milevska, kteří nastoupili v plné sestavě. Domácí měli převahu, ovšem hosté z Vimperka opírající se o výborný výkon brankaře Dvořáka, ale i obrannou hru všech hráčů, nedovolili domácím v první třetině skórovat. Ve druhé části tlak domácích trval a v přesilové hře, těsně před jejím uplynutím, dokázali milevští náhodnou střelou skórovat na 0:1. V téže třetině začínali hosté z Vimperka hru vyrovnávat a začali být čím dál více větším soupeřem pro domácí tým Milevska. Ještě v této části dokázali hosté Jakubem Šafářem vyrovnat na 1:1. Už v této chvíli bylo vidět, že domácí znervózněli a začínali si uvědomovat, že to s malou družinkou hráčů z Vimperka, kteří bojovali co mohli, nebude jednoduché. Stav po dvou třetinách byl 1:1. Ve třetí části byla hra naprosto vyrovnaná. Bylo otázkou, kdo střelí první branku. Bohužel ti, co dali první branku, byli v půlce třetiny domácí. Tento stav trval po zbytek utkání i přesto, že hosté hráli power play a měli tam dvě 100% šance, obzvláště šance Jana Předoty téměř do prázdné branky. Utkání skončilo pro hosty prohrou 1:2, ale musím zdůraznit, že toto byl nejlepší výkon hráčů Vimperka za tuto sezónu. Vimperští hráči sklidili obdiv jak trenerů Milevska, tak obecenstva, což se málo kdy a málo kde vidí. Chtěl bych pochválit celý tým Vimperka, včetně trenérů, jakožto i našim bubeníkům, kteří po celých 60 minut nepřetržitým bubnováním tlačili vimperské hráče alespoň k vyrovnání, které by si tým Vimperka určitě zasloužil. Myslím, že nikdo nečekal, že průběh tohoto utkání s prvním týmem v tabulce bude takto vyrovnaný. Další utkání sehrají domácí v neděli 21.1.2024 od 17 hodin s týmem Jindřichova Hradce, který bude taktéž tvrdým oříškem. Tým oprosti loňsku hodně posílil a drží se ve středu tabulku. Děkujeme divákům a doufáme, že nás přijdou v hojném počtu podpořit.