HC Střelci Jindřichův HradecHC Vimperk

4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Martin Willmann | | A-tým

A-TÝM loupil v Jindřichově Hradci a odvezl si všechny tři body

V sobotu 4.11.2023 odjeli hráči HC Vimperk k utkání KLM do Jindřichova Hradce i se svou novou hráčskou posilou Radkem Rolinkem, který je kmenovým hráčem Motoru České Budějovice a v letošní sezóně hraje univerzitní ligu za tým Black Dogs Budweis.

HC Střelci Jindřichův Hradec:

Š. Vácha (M. Pachman) — M. Drbal, P. Janeček, J. Kocar, M. Ištvánik, A. Popelka, J. Punda, M. Koláček — D. Košťál, V. Tržil, P. Zayml, A. Bastl, M. Štrajt, M. Gurka, M. Kubín, F. Šimek, J. Egert, J. Košťál, F. Svoboda

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, J. Předota, D. Drabeš — V. Boška, T. Koška, J. Paukner, M. Švarc, P. Novotný, J. Šafář, L. Holub, V. Korous, J. Vavřík, R. Rolínek, M. Časta, J. Sitter, R. Sitter

Branky, asistence:  6. Tržil (Šimek), 17. Egert (Košťál, Zayml), 26. Svoboda (Šimek, Popelka), 52. Tržil (Svoboda, Punda) – 6. Rolínek (Šafář), 25. Rolínek (Šafář, Vavřík), 28. Švarc, 33. Vavřík (Předota), 46. Rolínek (Holub, Šafář), 60. Turek (Předota)

Vyloučení: 7:8   Využití   0:1   V oslabení 0:1

Rozhodčí: Poskočil – Velíšek, Mička

Diváci: 212

Stadion: Jindřichův Hradec, Zimní stadion

Komentář

A Radek se uvedl hned v šesté minutě první třetiny, když vstřelil svou první branku ve vimperském dresu. A to ještě nebylo jeho poslední slovo. Mužstvo Jindřichova Hradce, které oproti loňským ročníkům výrazně posílilo a má zas sebou již čtyři výhry jen potvrdilo svou formu a první třetinu jasně dominovali a přehrávali vimperský tým. Vimperští mohou jenom děkovat svému gólmanovi Marku Dvořákovi, že po první třetině odcházeli do kabin pouze s  jednobrankovým mankem 1:2 z jejich pohledu.

Vimperský trenér  Ondřej Předota musel v kabině zvýšit hlas a  hráčům důrazně domluvit,  že je zapotřebí hlavně zlepšit hru v obranné třetině a bránění celého týmu. A jeho slova padla na "úrodnou půdu". Vimperští zlepšili hru svém obranném pásmu, vyrovnali hru i skóre a po dvou třetinách byl stav 4:3 pro Vimperk.

V posledním dějství vimperští odskočili dokonce o dva góly na 5:3, ale domácí v závěru snížili na 5:4.V závěrečném tlaku při hře bez brankaře již nedokázali skórovat, naopak vimperští pečetili vítězství gólem Lukáše Turka na 6:4.

Vítězství bylo pro vimperské velmi cenné a musím podotknout, že se velice dobře ujal nováček v týmu hráč Rolínek, který zaznamenal hattrick.

V sobotu 11.11.2023 hostí vimperští mužstvo Lokomotivy Veselí nad Lužnicí, které zle zatápělo lídrovi tabulky Milevsku. Zápas začíná netradičně již od 15:30 hodin. Doufáme, že hráči potvrdí zlepšenou formou kvalitu hru a dokáží vyhrát konečně i doma.

Těšíme se na vaši návštěvu a podporu, kterou hráči jistě potřebují. Předem za ní děkujeme.