Martin Roučka |

Hráči třetí třídy přivezli body z Tábora!

V sobotu 13. ledna vyrazili třeťáci do obávaného Tábora. Kromě domácího týmu na ně čekali také hráči týmu Slavoj Český Krumlov.

Nejdříve se Vimperští postavili Táboru, ze kterého měli po neúspěšném vánočním turnaji velký respekt. Hned v prvních minutách zápasu, ale bylo jasné, že tvrdá dřina na cvičišti se na bojišti zúročí. Hráči na straně A se zprvu trochu nechali rozhodit menším hřištěm, než na které jsou poslední dobou zvyklí (hrálo se na 1/3), ale záhy začali bojovat a prostřelili domácího brankáře celkem 17krát, zatímco náš brankář dostal do své sítě gólů osm.

Na B straně byla herní převaha našich hráčů zřejmá už od začátku a náš brankář odcházel do šatny po první třetině se zcela čistým štítem. Naši hráči měli navrch i v dalších dvou třetinách a soupeřův brankář, ačkoliv podával skvělý výkon, nestačil odrážet salvu od našich hráčů, kteří po zásluze vyhráli 9:5.

Druhý zápas měl pro A i B tým odlišný vývoj. Po vyrovnané první třetině nasadil náš A tým zběsilé tempo a Krumlováky doslova převálcoval. Ve druhé třetině ještě nechávali Vimperáci soupeři malou naději, že by se štěstí mohlo obrátit na jejich stranu, ale od začátku třetí třetiny už nikdo nepochyboval, že z vítězství se bude radovat Vimperk. A výsledné skóre 21:3 určitě důvodem k radosti je.

I na druhé straně hřiště byl začátek zápasu vyrovnaný, a první třetina skončila dokonce pro Vimperk vítězně 2:1. V průběhu druhé třetiny, se ale na našich hráčích začala projevovat únava z dvou po sobě jdoucích zápasů a Krumlov začínal získávat náskok. Třetí třetina už byla gólovou exhibicí našich soupeřů, kteří nám nakonec uštědřili prohru 6:14.

Přestože prohraný zápas radost trochu zkazil, odjížděli hráči, trenéři i fanoušci z Tábora s dobrým pocitem. Naši kluci předvedli vyrovnané zápasy se spoustou vynikajících zákroků, při kterých jim byli velkou oporou brankáři. Je vidět, že kluci se na ledové ploše s každým zápasem lépe orientují a začínají už přemýšlet jako hokejisté.


Druháčci mají za sebou svoji první letní přípravu ve svém hokejovém životě.

Pomalu se blíží doba, kdy se znovu otevřou dveře zimního stadionu ve Vimperku a vimperské mládežnické týmy se začnou připravovat na svou...

VALNÁ HROMADA HC VIMPERK se uskuteční v pondělí 10. června 2024

V pondělí 10. června 2024 od 17:00 hodin se bude konat VALNÁ HROMADA Sportovního klubu HC Vimperk, z.s. Valná hromada proběhne v salonku...

Novinky v systému Krajské ligy mužů

V pondělí 06. května 2024 se v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích uskutečnila volební  konference Jihočeského...