Loko. Veselí n.Luž.HC Vimperk

3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Martin Willmann | | A-tým

Vimperští brali ve Veselí důležitý bod

V sobotu 27. ledna 2024 hráli vimperští hokejisté A týmu na ledě Veselí nad Lužnicí. Byl to zápas důležitý v tom duchu, proti kterému soupeři se vimperský tým postaví  v play off.

Loko. Veselí n.Luž.:

D. Ludvík (D. Plecer) — J. Benda, K. Klípa, M. Kadlec, M. Štěcha, R. Krampl, J. Šťastný, F. Čížek — V. Pechlát, M. Bláha, J. Marcilis, M. Vlach, M. Klimeš, R. Benda, R. Novotný, J. Mikeska, K. Vaněk, D. Kratochvíl

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, P. Hrůša, J. Předota, D. Drabeš — M. Časta, J. Šafář, M. Švarc, D. Kašpar, P. Novotný, L. Holub, V. Korous, V. Boška, J. Sitter, R. Sitter

Branky a nahrávky: 4. Benda (Kadlec, Krampl), 24. Klimeš (Bláha, Benda), 64. Benda (Mikeska, Pechlát) – 26. Předota (Šafář, Kašpar), 59. Předota (Sitter, Dvořák)

Rozhodčí: Adam Ondřej, Lukáš Vokoun — Michal Dančišin, Jan Kubeš

Diváci: 236

Stadion: Veselí nad Lužnicí, Zimní stadion

Komentář

Utkání bylo podle předpokladu s velkým nasazením. Řekl bych, že začátek byl lepší pro hosty z Vimperku. Poté se hra vyrovnala a domácí dokázali z jedné z mála šancí střelit první gól utkání na 1:0. Ve druhé části se povedlo domácím navýšit v přesilové hře na 2:0. Ještě v této třetině vimperský Honza Předota dal kontaktní gól na 1:2. Ve třetí části, kde šlo o vše, vimperští hráči po aktivní hře a velikém úsilí, se jim podařilo minutu a půl před koncem třetiny vyrovnat na 2:2. Toto domácí viditelně zaskočilo. Šlo se do prodloužení a vše bylo otevřené a bylo jasné, kdo dá branku, bere více bodů.
Hra se přelévala z leva doprava. Je to hra 3 proti 3. Vimperští měli v prodloužení dvě nebo tři šance, ale bohužel krátce před koncem prodloužení, chybou v obranném pásmu, dokázali hosté potrestat Vimperk rozhodující brankou a tím pádem ziskem 2 bodů. Hosté z Vimperku si bohužel odvezli pouze 1 bod.
Musím podotknout, že utkání bylo naprosto vyrovnané, hráno velice slušně a hosté z Vimperku budou čekat na ostatní výsledky soupeřů v jejich skupině, od čehož se bude odvíjet jejich soupeř v play off.
Za týden v neděli, 4.2.2024 hrají naši hokejisté poslední utkání základní části na domácím ledě se soupeřem Spartak Soběslav.
Doufáme, že se podaří v neděli zvítězit a šťastně vkročit do dalších bojů.

Děkujeme za přízeň a doufáme ve velkou podporu diváků i na nedělním zápase.