HC VimperkBožetice

7:2 (2:0, 3:0, 2:2)
Martin Willmann | | A-tým

Vítězná rozlučka Ladislava Pešla

V neděli 7. ledna 2024 pokračovala 14 kolem Krajská liga mužů, kdy vimperští na svém ledě přivítali poslední tým tabulky TJ Božetice. Tento zápas byl speciální ještě tou skutečností, že se se svou bohatou hokejovou kariérou loučil  Ladislav Pešl.

HC Vimperk:

D. Kůs (M. Dvořák) — L. Turek, M. Horejš, D. Drabeš, J. Topinka, J. Předota — V. Boška, T. Koška, M. Švarc, D. Kašpar, P. Novotný, V. Pešl, L. Holub, V. Korous, J. Vavřík, R. Rolínek, M. Časta, J. Šafář

Božetice:

M. Čunát (J. Kolář) — T. Fencl, P. Mareš, J. Bednář, T. Adamec, M. Straka, T. Keřka — P. Bouška, L. Nevolný, M. Jelínek, M. Staněk, I. Radosta, D. Kratochvíl, M. Buriánek, J. Brož

Branky a nahrávky: 4. Šafář (Horejš, Koška), 13. Švarc (Turek), 27. Holub (Kašpar), 28. Korous (Vavřík), 31. Rolínek (Koška, Topinka), 52. Šafář, 59. Šafář (Rolínek) – 52. Brož (Fencl, Staněk), 54. Radosta (Jelínek, Nevolný)

Diváci: 385

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

V neděli 7.1.2024 bylo sehráno utkání KLM mezi HC Vimperk a TJ Božetice. Vimperští věděli, že s týmem z chvostu tabulku je povinnost vyhrát, aby si nadále uchovali naději o postup do Play off. Od první minuty byly vimperští aktivnější, lépe bruslili a první třetina skončila pro hosty přijatelných 0:2, když se postupně trefili Kuba Šafář a Michael Švarc. Ve druhé části domácí ještě zvýšili tempo a skóre vytáhli až na 5:0, když ve druhé třetině překonali Čunáta v brance Božetic Holub, Korous a Rolínek. Ve třetí třetině vimperští zjevně uspokojeni s výsledkem trošku polevili, i když ještě navýšili svůj náskok po brance Šafáře.  Hosté pak převzali z části iniciativu na své hole a hned vzápětí snížili na 1:6 z jejich pohledu a o další dvě minuty později překonali Daniela Kůse ve vimperské brance podruhé. Domácí však nepřipustili žádné drama a minutu před koncem zkompletoval svůj hattrick Jakub Šafář a upravil tak konečný stav zápasu na  7:2.

Určitě je třeba pochválit v brance Dana Kůse, který dostal v tomto utkání šanci a předvedl několik skvělých zákroků.

Dále bych chtěl připomenout, že jak hráči, tak hokejová veřejnost, se při tomto zápase rozloučila s hokejovou kariérou Vladimíra Pešla, kterému bych i tímto chtěl za celý oddíl ještě jednou poděkovat.

V sobotu 13.1.2024 odjíždí vimperští na led favorita soutěže Milevska.

Děkujeme všem příznivcům, kteří přišli jak povzbudit náš tým, tak poděkovat a zatleskat Láďovi Pešlovi.