HC VimperkHC Milevsko 1934

2:8 (1:4, 1:1, 0:3)
Martin Willmann | | A-tým

Vimperští muži nestačili na lídra soutěže

V neděli 29. října přijel na vimperský led aktuální lídr Krajské ligy mužů, tým Milevska, který, byť v okleštěné sestavě zaviněné zraněními některých hráčů, ukázal svojí sílu a připsal si do tabulky soutěže další tři body.

HC Vimperk:

Dvořák (Kůs) - Turek (C), Horejš (A), Drabeš, Předota J. (A) - Boška, Kašpar, Vavřík, Novotný, Šafář, Paukner, Sitter J., Sitter R., Koška, Samohejl

HC Milevsko 1934:

Panec (Novák) – Kohout, Svoboda, Janda, Řezáč – Suchan ©, nKrcho V., Janoch, masopust M., Januška, Chocholoušek, Pouch, Přívozník, Vochozka (A)

Branky, asistence:  12. Sitter J. (Šafář, Samohejl), 25. Paukner (Vavřík, Kašpar) – 2. Chocholoušek (Vochozka, Svoboda), 10. Januška (Pouch, Svoboda), 15. Masopust M. (Janoch), 16. Masopust M. (Krcho V., Svoboda), 28. Masopust (Janoch), 55. Januška (Řezáč), 57. Januška (Suchan, Vochozka), 58. Krcho V. (Masopust, Řezáč)

Vyloučení: 2:6   Využití   2:3   V oslabení 0:1, navíc Turek, Samohejl (VPK) 5+ok

Rozhodčí: Macháček – Loucký, Klimeš

Diváci: 300

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

V neděli 29.10.2023 sehráli vimperští hokejisté další mistrovské utkání KLM. Na led do Vimperka přijel jeden z nejlepších týmů - Milevsko. Od samého začátku bylo vidět, že jsou bruslařsky velmi dobře připraveni a že naše hráče přebruslovali. Toto potvrdili hned v první minutě gólem na 1:0. Netrvalo dlouho a skóre bylo 2:0. Domácí začali mírně dotahovat tempo, začali lehce srovnávat s hosty krok a snížili na 1:2. To ale nebylo vše a do konce třetiny dostali domácí ještě dvě branky. První třetina skončila, z pohledu domácích, 1:4. Ve druhé části vimperští zlepšili výkon. Dali gól na 4:2. V této době se zdálo, že by mohli srovnat krok, ale ve vlastní přesilovce dostali branku na 5:2. Tímto se zdálo, že je utkání rozhodnuto. Ve třetí části domácí, které hnali diváci, dali gól na 3:5. Tento gól byl nejdříve uznán, ale vzápětí gól odvolal. Tato skutečnost  zřejmě domácí pobudila a na ledě se začalo jiskřit, což mělo za následek několik vyloučení. Domácí dostali dva tresty do konce utkání a hosté hráli přesilovku 5 na 3 téměř čtyři minuty a střelili do konce utkání tři branky.

Myslím, že porážka 8:2 je pro náš tým poměrně krutá, i když soupeř byl znatelně lepší.

V sobotu  4.11.2023 jedou hráči Vimperka do Jindřichova Hradce k dalšímu mistrovskému utkání. Jelikož je v týmu několik nemocných hráčů, bude mít trenér Předota problém se sestavou. Domácí hráči chtějí na porážku s Milevskem rychle zapomenout a získávat body z dalších utkání.

Děkujeme všem divákům za vytvořenou kulisu a podporu. Věříme, že v sobotu přijedeme s vítěznou náladou.

Jiří Horejš
vedoucí mužstva

Ohlasy

HC Vimperk:

Karel Drabeš, asistent trenéra: Nastoupili jsme proti největšímu favoritovi  soutěže s tím, že se budeme snažit nedostat jako první branku, ale toto se bohužel stalo, tak jako v předešlých zápasech, nám se to rozsype a mi pak ten výsledek naháníme. I když si myslím, že  výsledek 1:4 po první třetině až tak neodpovídá předvedené hře z naší strany. Druhá třetina byla vyrovnaná, což ukazuje i výsledek třetiny, ale my opět doplácíme na naší bolest, kdy nedokáže proměnit vyložené šance a trefit prázdnou bránu, to pak nemůže myslet na nějaký úspěch, zejména s týmem, jako je Milevsko. Kdyby se nám podařilo v té druhé třetině nějaké vyložené šance proměnit a dotáhnout se na rozdíl jedné branky, mohl zápas vypadat jinak. Bohužel, místo, abychom dali na 3:4, tak dostaneme na 2:5. Třetí třetinu pak rozhodla vyloučení na naší straně, kdy nejprve byl vyloučený na 5 +ok Lukáš Turek, což jsem ale nepochopil, proč on dostal do konce utkání a hráč Milevska pouze 2+2. Pak byl nešťastně vyloučený Honza Předota a po hrubým zákroku Pavel Samohejl, kdy jsem jeho zákrok nepochopil, bylo to v daný moment vůči týmu i nám trenérům nefér. No a Milevsko samozřejmě nabídnutou šanci na přesilovku 5-3 náležitě využilo. Musíme spočítat šrámy, do kolonky zraněných hráčů přibyl Páťa Novotný, na zápas do Jindřichova Hradce nemůžou odcestovat další hráči, ale my se musíme na tento zápas připravit a pokusit se získat nějaké body, protože náš cíl, dostat se do play-off, je stále stejný. Věřím, že i to pověstné štěstíčko se také konečně obrátí k nám a my začneme vyhrávat.