HC VimperkHC Strakonice

1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Martin Willmann | | A-tým

Derby pro Strakonice

V neděli 10. prosince 2023 sehráli vimperští muži odvetné derby proti Strakonicím a bohužel opět doplatili na neproměňování gólových příležitostí.

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, D. Drabeš, P. Hrůša, J. Topinka, J. Předota, M. Horejš — L. Holub, T. Koška, M. Časta, R. Rolínek, D. Kašpar, P. Novotný, J. Šafář, V. Korous, J. Vavřík

HC Strakonice:

J. Myslivec (M. Švehla) — F. Vaněček, M. Němec, D. Papež — A. Novák, R. Prušák, N. Vráblík, A. Řehoř, T. Stauber, L. Kantor, A. Mikeš, P. Šebesta, P. Hradský, M. Přibyl, J. Jiřinec, D. Babor, P. Lukeš, O. Dlouhý

Branky a nahrávky: 36. Korous (Vavřík, Topinka) – 27. Šebesta (Lukeš, Dlouhý), 50. Novák (Vráblík, Přibyl)

Vyloučení:  2:3              Využití:   0:0                V oslabení:  0:0

Rozhodčí: Marek Trnka — Jakub Kopřiva, Antonín Knor

Diváci: 300

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

Bylo to derby jak má být, z obou stran rychle hrané a plné výborných výkonů obou brankařů.  V první třetině měli domácí minimálně dvě gólové šance, které bohužel nevyužili a tak třetina skončila 0:0. Ve druhé části začalo utkání gradovat, ale bohužel po chybě domácího hráče se ujali hosté vedení 1:0, kdy domácího gólmana Dvořáka překonal Šebesta. Tlak domácích se zvyšoval a Václav Korous dokázal do konce třetiny vyrovnat na 1:1. Ve třetí části bylo patrné, že kdo dá v tomto vyrovnaném utkání branku, bude mít hodně na vrch. Toto se stalo, ale bohužel ve prospěch hostů. Po chybě domácích hráčů v útočné třetině zvýšil hostující Novák na 2:1. Domácí urputně bojovali, nastřelili tři tyčky, ale bohužel i při hře bez brankaře se domácím nepodařilo utkání vyrovnat. Je to již druhé utkání po sobě (Krumlov a teď Strakonice), kdy domácí téměř vyhrané utkání bohužel nedotáhli do konce.  Domácí tým hrál bez pěti hráčů základní sestavy a i tak musím říct, že výkon našich hráčů byl chvály hodný. V neděli odjíždí vimperští do Písku na utkání s místním celkem Radomyšle. Není třeba připomínat, že play off se neodkladně blíží a vimperští musí začít vyhrávat a proměňovat šance, jinak se jim vrátka do play off zavřou.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a doufáme, že nás přijdete podpořit i na další utkání.