HC VimperkHC Střelci Jindřichův Hradec

5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Martin Willmann | | A-tým

Důležité body zůstaly doma.

Základní část KLM se chýlí ke konci a tak vrcholí i boj o play-off. V 16 kole přivítali vimperští muži na svém ledě Střelce z Jindřichova Hradce a povinností domácího týmu bylo vyhrát, pokud chtějí po letech přivést do Vimperku zápasy play-off. To se nakonec po velké bitvě povedlo a důležité tři body zůstaly ve Vimperku.

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, P. Hrůša, J. Předota, D. Drabeš — M. Časta, T. Koška, M. Švarc, D. Kašpar, P. Novotný, L. Holub, V. Korous, V. Boška, J. Šafář, J. Sitter, R. Sitter

HC Střelci Jindřichův Hradec:

Š. Vácha (M. Pachman) — M. Drbal, P. Janeček, J. Kocar, M. Ištvánik, A. Popelka, J. Punda, M. Koláček — J. Egert, V. Tržil, K. Strnad, J. Heřmánek, M. Štrajt, M. Gurka, M. Kubín, F. Šimek, F. Svoboda

Branky a nahrávky: 6. Předota (Švarc, Sitter), 32. Šafář (Hrůša), 52. Švarc (Šafář), 54. Sitter (Boška), 60. Kašpar (Korous) – 37. Punda (Šimek, Popelka), 40. Šimek (Tržil, Svoboda)

Vyloučení: 8:8        Využití: 1:0     V oslabení: 0:2      Horejš, Koška (Vimpeerk) 5+OK

Rozhodčí: Adam Ondřej — Lukáš Mička, Matyáš Ent

Diváci: 300

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

V neděli 21.1.2024 přivítali vimperští hokejisté v KLM na svém ledě tým ze středu tabulky, a to Jindřichův Hradec. Oproti minulým létům JH omladil tým a vimperští věděli, že stále bojují o play off a že to bude zápas velmi těžký.

První třetina začala velmi svižně. Hosté výborně bruslili, měli i řadu šancí, ale do vedení se dostali brankou M. Švarce domácí. Stav byl 1:0 a takto skončila první třetina, která byla poznamenána sporným a přísným vyloučením Michala Horejše na 5 minut + do konce utkání. Vimperští tudíž přišli o jednoho z mála obránců, které momentálně mají k dispozici.

Ve druhé části hosté přidali a zatlačili domácí do třetiny. Musím přiznat, že v této fázi byli lepším týmem. Domácí podržel výborný Marek Dvořák v brance. Přišlo to, co domácí nejvíce potřebovali a to druhá branka do sítě hostů, kterou po krásné kombinaci střelil Jakub Šafář. Jak jsem naznačil, druhá třetina byla veliký boj a hosté dokázali snížit na 2:1. Když už se oba týmy byly připraveni na odchod do šatny, tak po vyloučení Tomáše Košky (taktéž na 5+ do konce utkání), dostali domácí 6 sekund před koncem druhé třetiny branku na 2:2.

Do poslední části, za nerozhodného stavu, šli hosté s výhodou 4,5 minut přesilovky. Tu hosté rozehráli, ale domácí v ní byli aktivní a vynutili si svou aktivitou faul a tím se přesilovka hostů vymazala na 2 minuty, kterou domácí přežili bez újmy gólu. Toto byl důležitý moment utkání. Hra pokračovala i nadále v tempu. Domácí Michael Švarc vystřelili třetí branku. Mezitím ještě nastřelil téměř do prázdné branky David kašpar tyčku. Poté přišel uklidňující moment v podání čtvrté branky ze strany Jirky Sittera na 4:2 a utkání bylo tímto gólem téměř rozhodnuto. Hosté odvolali brankaře, chtěli se pokusit o zvrat, ale David Kašpar pečetil výsledek na 5:2 do prázdné brány.

Chtěl bych pochválit náš tým, hlavně za třetí třetinu a poděkovat všem divákům, včetně bubeníků, za skvělou atmosféru a podporu na stadionu.

Tento týden v sobotu, 27.1.2024 odjíždí vimperští sehrát další důležité utkání do Veselí nad Lužnicí. Doufejme, že naši potvrdí výsledky na cizím hřišti a dokáží bodovat.

Další a poslední domácí zápas v základní části se odehraje ve Vimperku v neděli, 4.2.2024.

Zachovejte našim hráčům přízeň a přijďte je podpořit.