HC VimperkSlavoj Český Krumlov

3:4 pp (1:0, 1:1, 1:2 – 0:1)
Martin Willmann | | A-tým

Muži po souboji s Českým Krumlovem berou pouze jeden bod

Do druhé poloviny soutěže vstoupil tým můžu domácím zápasem proti týmu z Českého Krumlova a potřeboval bodovat a to nejlépe za tři body. Nakonec ze zápasu vydoloval bod "pouze"jeden.

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, D. Drabeš, J. Topinka, J. Předota — J. Paukner, T. Koška, P. Samohejl, M. Švarc, D. Kašpar, P. Novotný, J. Šafář, L. Holub, V. Korous, J. Vavřík, V. Boška, R. Rolínek

Slavoj Český Krumlov:

P. Spáčil (R. Lukeš) — R. Kalista, I. Gallistl, J. Fučík, A. Kozák, M. Šimek, J. Ferebauer, M. Břečka — J. Michalec, J. Berný, F. Hakl, J. Bednařík, M. Klíma, J. Anderle, L. Sumerauer, J. Krcho

Branky, asistence: 16. Předota (Turek, Kašpar), 27. Korous (Rolínek, Předota), 55. Předota (Kašpar, Horejš) – 28. Krcho (Klíma, Gallistl), 52. Kalista (Michalec, Berný), 56. Hakl (Fučík, Gallistl), 62. Sumerauer (Krcho, Klíma)

Vyloučení: 7:11      Využití: 3:3    V Oslabení : 0:0

Rozhodčí: Michal Jílek — Antonín Knor, Pavel Mašek

Diváci: 200

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

V neděli 26.11.2023 hráli vimperští hokejisté v domácím prostředí utkání s hokejisty z Českého Krumlova, kteří s Vimperkem sousedí v tabulce. Utkání začali hosté velmi svižně a řekl bych, že někdy až za hranicí drzosti. Ovšem první branku v zápase střelili domácí při přesilovce 5:3, trefil se Jan Předota a otevřel tak skóre na 1:0. Takto skončila první třetina.
   Ve druhé části zvýšili vimperští na 2:0. Branku střelil novopečený otec Vašek Korous. Hosté urputnou bojovností, agresivním napadáním a dobrým bruslením docílili branky na 2:1. Takto také skončila druhá třetina.
     Ve třetí části se hra přiostřila. Hosté byli ještě aktivnější a vyrovnali na 2:2. Domácí opět z přesilové hry, na což hosté dopláceli, zvýšili skóre na 3:2. Kvůli nesoustředěnosti našich hráčů po střelené brance vyrovnali pár vteřin po střelení soupeři na 3:3. Do konce základní části už branka nepadla. Začalo prodloužení. V pěti minutovém prodloužení při hře 3 na 3 dali rozhodčí za nešťastný faul vimperského hráče hostům příležitost hry 4:3.Bohužel hosté této přesilovky využili a utkání rozhodli ve svůj prospěch 4:3 po prodloužení.
     Domácí tým měl blízko ke třem bodům, ale utkání nebylo z jejich strany dotaženo do vítězného konce a přišli tak o 2 body v tabulce.
     Příští utkání se hraje na Hluboké s velmi silným týmem. Vimperští tam odjíždí minimálně bez tří zraněných hráčů.

Děkujeme divákům za podporu a budeme se těšit na další utkání na domácím ledě.

Jiří Horejš
vedoucí mužstva

Ohlasy

HC Vimperk:

Karel Drabeš, asistent trenéra: Prohráli jsme s Krumlovem 3:4 v prodloužení. První třetina z naší strany byla dobrá, v přesilovce 5:3 jsme dali branku, o chvíli později dal Pavel Samohejl břevno a branku do šatny mohl dát David Kašpar. Věřím, že kdyby jsme po první třetině vedli 3:0, tak jsme celý zápas dotáhli do vítězného konce. Od druhé třetiny začal soupeř více bruslit, více do nás "šel", bylo více vyloučených a naše hra se rozpadla. Sice jsme dali zase z přesilovky druhý gól, ale taky jsme jeden v oslabení dostali. Třetí třetina byla podobná té druhé. Spousta vyloučených, my měli hned několik přesilovek, ale my je nedokážeme využít. soupeř srovnal na 2:2. My 5 minut před koncem dali na 3:2, ale jak to už bývá posledních pět zápasů, my dáme vedoucí branku, do konce zbývá něco málo minut, už to vypadá, že to uhrajeme, ale my ztratíme koncentraci a do půl minuty je ze strany soupeře srovnáno. To se stalo i s Krumlovem, takže zápas v základní době skončil 3:3. Na začátku prodloužení jsme udělali faul a soupeř hrál přesilovku, kterou dokázal využít a ten druhý bod si odvezl on. My jsme přišli o dalšího hráče, kdy Víťa Boška má zlomený palec. Já nevím, co na nás padlo za kletbu, my v poslední době každý zápas máme zraněného hráče, už nevím, kde máme hráče brát. Ale musíme bojovat, teď jedeme na Hlubokou, to nebude nic lehkého, to každý ví, ale my se tam pokusíme nějaký ten bodík urvat.