HC VimperkSokol Radomyšl

5:3 (2:0,2:2,1:1)
Martin Willmann | | A-tým

První přípravný zápas muži zvládli

Vimperští hokejisté zahájili přípravu na nadcházející sezónu několika tréninky a v pátek 1.9.2023 sehráli přípravné utkání s účastníkem Krajské ligy, týmem Sokol Radomyšl. K utkání nastoupili vimperští bez pěti hráčů základní sestavy, včetně brankaře, kteří se k utkání nemohli dostavit z různých důvodů. Začátek utkání byli hosté aktivnější, lépe bruslili, kombinovali a bylo vidět, že mají více natrénováno. I přesto domácí dvěma góly vedli po první třetině 2:0. Poté se podařilo hostům snížit na 2:1, ale domácím se podařilo  vyrovnat hru i tempo hostů, kteří zjevně polevili. Hráči Radomyšle měli několik šancí, ale mladičký brankář Vimperku Daniel Kůs tým  svými zákroky podržel. Domácím se v druhé třetině dvěma rychlými góly podařilo odskočili až na stav 4:1. Hostům z Radomyšle se ještě během druhé a začátkem třetí třetiny podařilo snížit na 4:3, ale domácí pečetili výhru další, pátou vstř elenou brankou a stav 5:3 dokázali uhájit i v závěru utkání i přes powerplay hostů.

Přístí víkend, přesněji v sobotu 09. září 2023, pořádá A-tým, v rámci přípravy, turnaj s názvem "O putovní pohár starostky města Vimperk", kdy pozvání na tento turnaj přijaly týmy Sušice, Hluboké nad Vltavou a Waldkirchenu,tedy turnaj bude mít i mezinárodní nádech.   Tímto všechny zveme a doufáme, že bude letošní sezóna korunována účastí v play off.

Předem děkujeme za podporu hráčů.

za A-tým
Jiří Horejš
vedoucí mužstva

HC Vimperk:

Kůs - Turek, Drabeš, Topinka, Horejš, Boška, Předota J. - Klíma, Holub Sitter J., Samohejl, Korous, Hervert, Novotný, Koška, Vodička

Sokol Radomyšl:

Kadlec (31. Koryťák) - Hřebíček, Stauber, Košař, VelíšekMaršík, Mikeska - Sýbek, Jungbauer, Lamač, Sládek, Rod ml., Vlček, Lavička, Zátopek, Fencl, Šipla

Branky HC Vimperk: Sitter J., Samohejl, Korous, Koška, Novotný

Branky Sokol Radomyšl: Velíšek 2x, Zátopek,

Stadion: Zimní stadion Vimperk

Ohlasy

HC Vimperk:

Karel Drabeš, asistent trenéra: Dneska (01.09.2023) jsme nastoupili k prvnímu přípravnému utkání proti mužstvu Radomyšle a bylo vidět, že naši kluci jsou na ledě o poznání kratší dobu, než náš soupeř. V první třetině jsme se dost hledali, sice jsme první třetinu vyhráli 2:0, ale to hlavně výbornému výkonu našeho brankáře Dana Kůse. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, už měla trošku parametry. My jsme do tohoto utkání nastupovali bez pětice hráčů základní sestavy, kteří nemohli na zápas přijet z různých důvodů, ale hráči, kteří k zápasu nastoupili, hráli zodpovědně a výsledek 5:3 bereme a je to takový odraz do další práce v tréninku. My se teď připravíme na příští týden, kdy v sobotu pořádáme turnaj. Na závěr bych rád poděkoval hráčům, jak k zápasu přistoupili a divákům, kteří přišli docela v hojném počtu, za podporu a tímto bych je rád pozval na příští sobotu 9. září na náš, již zmiňovaný, turnaj.

Novinky v systému Krajské ligy mužů

V pondělí 06. května 2024 se v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích uskutečnila volební  konference Jihočeského...

Další mistrovský titul pro Šimona Hrubce

Vimperský odchovanec Šimon Hrubec dosáhl se svým týmem ZSC Lions z Curychu ve Švýcarské nejvyšší soutěži na titul.

Hráči třetích a čtvrtých tříd začali přípravu na novou sezónu

V pondělí 29. dubna 2024 začala pro hráče 3 a 4 tříd příprava na novou sezónu. Do letní přípravy se pod vedením trenérů Davida...