HC VimperkSpartak Soběslav

6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Martin Willmann | | A-tým

Základní část zakončili muži vítězně

V neděli, 4.2.2024 sehráli vimperští poslední kolo základní části s týmem Spartak Soběslav. Utkání mělo rozhodnout, jestli budou vimperští hrát play off s Hlubokou nad Vltavou, nebo Milevskem.

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, D. Drabeš, P. Hrůša — R. Rolínek, R. Sitter, D. Kašpar, P. Novotný, L. Holub, V. Korous, J. Vavřík, V. Boška, M. Časta, J. Šafář, J. Sitter

Spartak Soběslav:

J. Baloun (D. Panský) — M. Duben, V. Pánek, J. Kanov, D. Šrubař, T. Tržil, J. Kubeš — J. Žákovský, O. Pánek, J. Škoda, D. Pauš, M. Kučera, M. Hák, E. Himpan, M. Novák, V. Slabý

Branky a nahrávky: 20. Novotný (Korous), 20. Holub (Vavřík), 33. Sitter J. (Rolínek, Hrůša), 40. Novotný (Horejš), 52. Sitter R. (Sitter J., Vavřík), 57. Šafář (Korous, Hrůša) – 4. Škoda (Pánek, Kubeš), 28. Pánek, 53. Hák (Pánek, Škoda)

Diváci: 250

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

V případě výhry bylo jasné, že protihráčem bude Hluboká, v případě prohry Milevsko. Utkání se Soběslaví bylo hráno v rychlém tempu. Hráči Soběslavi se představili s mladým, kvalitním týmem, bruslařsky i technicky vybaveným. Naši hráči nastoupili bez zraněného Honzy Předoty a Michaela Švarce. Zápas se od počátku hrál ve svižném tempu a hned ve 4 minutě  první třetině skóroval soběslavský Skoda, který tečoval střelu od modré čáry a hosté se ujali vedení 1:0. Když se schylovalo ke konci první části, domácí svou bojovností dokázali zápas během jedné minuty otočit ve svůj prospěch na 2:1, když se po sobě trefili Patrik Novotný a Lukáš Holub. Ve druhé třetině hosté vyrovnali na 2:2, ale na srovnání našel o pět minut později odpověď Jirka Sitter, který domácím vrátil jednobrankový náskok. V závěru se pak trefil podruhé Patrik Novotný a do kabin se šlo za stavu 4:2. V poslední třetině vimperští dokázali vytáhnout skóre až na 5:2, když popáté prostřelil  Balouna v soběslavské brance Radek Sitter. Malinko nedůslednou hrou ve vlastní obranné třetině dovolili domácí  hostům  snížit na 5:3, když Marka Dvořáka překonal Hák. Následně hráli soběslavští přesilovku, kterou však domácí dokázali ubránit a v závěru třetiny pojistil vimperské vítězství Jakub Šafář, který tak uzavřel brankový účet zápasů. Vimperští se tak po závěrečném hvizdu mohli radovat z vítězství 6:3 a splnění vytýčeného cíle a to postupu do play off.

Teď čeká vimperské hráče po pěti letech play off, na které se velice těší. Čeká jesoupeř velice těžký, nabitý kvalitními hráči. Nadcházející víkend mají všichni účastníci KLM volno a play off začíná v pátek, 16.2. Vimperští  pojedou na led Hluboké nad Vltavou. Chtěli bychom všem  divákům poděkovat za podporu v celé základní části a doufáme, že přijdou hráče A týmu podpořit i v play off a to i na stadion soupeře.

Budeme se těšit v pátek 16. února 2024 na zimním stadionu v Hluboké nad Vltavou, kde uděláme vše proto, abychom uspěli a udělali zde co nejlepší výsledek.