HC VimperkTJ Hluboká n.Vlt.

0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Martin Willmann | | A-tým

Vimperští na hlubocké Rytíře nestačili.

První říjnovou neděli se konečně na domácím ledě v rámci Krajské ligy mužů představil v nové sezóně 2023/2024 i domácí A tým HC Vimperk. Premiéra to však nebyla moc vydařená, když s týmem Hluboké nad Vltavou prohrál 0:4.

HC Vimperk:

Dvořák (Kůs) - Turek (C), Horejš (A), Drabeš, Předota J. (A), Topinka - Boška, Kašpar, Novotný, Šafář, Holub, Korous, Paukner, Sitter J., Sitter R., Koška, Časta

TJ Hluboká n.Vlt.:

Dašek (Zeman) – Adam, Škopek, Rákosník Robin, Melichar, Rákosník Roman, Formánek – Nedorost, Vácha, Schmidtmayer, Moudrý, Miler, Bahula, Matys, Arnold, Hanzal, Maurenz

Branky, asistence:  15. Arnold (Vácha, Miler), 20. Schmidtmayer (Melichar), 23. Hanzal (Matys, Nedorost), 30. Arnold (Bahula, Moudrý)

Vyloučení: 5:5       Využití   0:0      V oslabení    0:1    Rozhodčí: Hamr – Knor, Kopřiva

Diváci: 300

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

V neděli 1. října sehráli hráči Vimperka první domácí utkání ledě Krajské ligy mužů. A do  Vimperka přijel soupeř z Hluboké nad Vltavou, který před sezónou posílil o hráče Samsonu České Budějovice, který do letošní sezóny z finančních důvodů nenastoupil. Na Hluboké tak hostuje třeba Martin Hanzal, David Nedoros či Erik Bahula.

První třetina začala oboustranně svižně, a vimperští hráči byli aktivnější a měli hned několik gólových šancí, které opět nedokázali proměnit. A tak v závěru třetiny trestali hosté. Nejprve v 15. minutě využil přesilovku 5/4, kdy hlubocký Arnold využil skrumáže před domácí svatyní a dotlačil kotouč za záda bezmocného Dvořáka. 7 vteřin před první sirénou udeřil soupeř podruhé, když se trefil Schmidtmayer. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:2 pro domácí tým.

Vstup do druhé třetiny se domácím nepovedl a hned po třech minutách překonal Dvořáka v domácí brance Martin Hanzal. Ve 30. minutě pak svou druhou brankou zvýšil Arnold již na 4:0. V této části hry byli hlubočtí rytíři jasně lepším týmem, lépe kombinovali, lépe bruslili a domácím jakoby docházely již ve druhé třetině síly.

V poslední části byla hra celkově rozháraná, přesto si více příležitostí ke skórování vytvořil soupeř, ale ve třetí třetině již branka nepadla, bohužel ani do branky, kterou hájil Dašek, který si tak připsal první čisté konto v soutěži.

Domácí tým má na čem pracovat, ale určitě ne věšet hlavu.  Je zapotřebí více potrénovat, dostat se do herní pohody a dostat do sebe  sebevědomí při zakončování, protože to nejvíce domácí tým trápí. proměňovat své gólové šance, které si sice vytvoří, ale bohužel je zatím nedokáží proměňovat.

Další utkají vimperští hráči za týden, v neděli 08.10.2023 od 18:45 hodin na ledě sousedních  Strakonic, což je takové malé derby.

Autor: Jiří Horejš
vedoucí mužstva

Ohlasy

HC Vimperk:

Ondřej Předota, trenér: Když pominu výsledek v úvodní třetině, nehráli jsme o nic hůř než Hluboká, avšak bez efektivity v zakončení. Kdyby skončila první dvacetimutovka v náš prospěch, nikdo by se nemohl divit. Naše zakončení je ale tak slabé, že to dopadlo jak dopadlo. První gól jsme dostali v oslabení, kde chyběl důraz před brankou. Při druhém přišla zbytečná ztráta puku ve středním pásmu. Do druhé třetiny jsme chtěli nastoupit ve stejném nasazení s ještě větším důrazem do brány, ale dělali jsme pravej opak. Nebruslili jsme, nedohrávali soupeře a nevytvořili si skoro žádné šance. Celkový dojem z nedělního zápasu je dost žalostný.