2. kolo, neděle 18.02.2024, 17:00

HC VimperkTJ Hluboká n.Vlt.

2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
Martin Willmann | | A-tým

Ve druhém zápase čtvrtfinále play off vyhrála Hluboká. Stav je tak srovnaný na 1:1

V neděli, 18.2.2024 hráli vimperští na domácím ledě druhé utkání play off s týmem Hluboká nad Vltavou. V pátek dopadlo první utkání v Českých Budějovicích vítězstvím našich hokejistů 4:2.

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, D. Drabeš, J. Předota, P. Hrůša — J. Vavřík, R. Sitter, T. Koška, M. Švarc, D. Kašpar, P. Novotný, J. Šafář, L. Holub, V. Korous, V. Boška, M. Časta, J. Sitter

TJ Hluboká n.Vlt.:

F. Dašek (V. Zeman) — T. Adam, P. Škopek, K. Ťoupal, R. Rákosník, J. Melichar, O. Žlůva, R. Rákosník, J. Formánek, R. Dohnal — D. Arnold, T. Maurenz, D. Nedorost, K. Vácha, K. Schmidmayer, L. Moudrý, P. Kantor, M. Michel, J. Miler, L. Matys, M. Hanzal

14. Šafář (Švarc, Sitter), 51. Šafář (Předota, Sitter) – 13. Arnold (Rákosník), 18. Moudrý (Hanzal, Rákosník), 20. Rákosník (Hanzal, Nedorost), 29. Schmidmayer (Miler, Arnold)

Diváci: 500

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

Proto se čekala ze strany hostů tvrdá odveta na vyrovnání stavu. Pokud by domácí vítězství doma potvrdili, bylo by to pro tým z Hluboké fatální. Utkání začalo, jak se předpokládalo, ve velmi vysokém tempu a ze strany hostí s velkým důrazem a forcheckingem. Domácí byli od začátku méně aktivní a hosté po chybě ve středním pásmu otevřeli skóre na 1:0. Hra se přiostřila na obou stranách a domácí dokázali Jakubem Šafářem vyrovnat na 1:1. Ovšem to nebylo v první třetině vše a hostující tým, který svou aktivitou a hlavně zkušenostmi táhnul Martin Hanzal,  dokázali v přesilové hře zvýšit na 2:1. Ke konci první třetiny hráli domácí přesilovku, ale po zbytečném faulu domácích se hra vyrovnala na hru 4 na 4 a hosté 4 sekundy před koncem první třetiny dali branku na 3:1. Ve druhé části hra opět ve velkém tempu plná velkých momentů a šancí, i ze strany domácích, bohužel dopadla tak, že hosté zvýšili svůj náskok na 4:1. Ve třetí třetině oba dva týmy hráli stále v plném nasazení a domácí věděli, že musí rychle korigovat stav, aby měli šanci zvrátit výsledek. To se jim bohužel povedlo pouze částečně, kdy opět Jakub Šafář snížil na 4:2. V závěru třetiny měla hra veliký spád, domácí odvolali brankáře, odhodlali se ke hře 6 na 5, ale bohužel branka nepadla. Touto porážkou domácích se série srovnala na 1:1 a další utkání se hraje v úterý, 20.2.2024 opět v Pouzar aréně v Budějovicích od 19:30 hodin. Série je vyrovnaná, vše je otevřené a doufáme, že naši hráči dokáží tým Hluboké ještě potrápit a zamíchají s výsledkem.

Děkujeme všem divákům, kteří přišli podpořit naše hráče, byl vás velký počet. Doufáme a chceme poprosit, abyste vážili cestu a přijeli také v úterý do Českých Budějovic.

Další utkání se bude hrát ještě tento týden v pátek ve Vimperku od 19:00 hodin.