4. kolo, pátek 23.02.2024, 19:00

HC VimperkTJ Hluboká n.Vlt.

5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Martin Willmann | | A-tým

Muži po výborném výkonu srovnali sérii s Hlubokou a rozhodovat se bude v pátém zápase.

V pátek 23. února od 19 hodin se odehrála  ve Vimperské aréně další hokejová bitva čtvrtfinále play off Krajské ligy mužů, kdy domácí tým hrál o prodloužení série, hosté  zase chtěli proměnit svůj mečbol. Po heroickém výkonu vrátili domácí sérii zpět do hokejového centra Pouzar, když porazili Hlubokou 5:2 a v neděli tak od 13:00 hodin odehrají rozhodující zápas celé série.

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, P. Hrůša, J. Předota, D. Drabeš — M. Časta, T. Koška, M. Švarc, D. Kašpar, P. Novotný, L. Holub, J. Vavřík, V. Boška, R. Rolínek, J. Šafář, J. Sitter, R. Sitter

TJ Hluboká n.Vlt.:

F. Dašek (V. Zeman) — T. Adam, P. Škopek, K. Ťoupal, R. Rákosník, J. Melichar, O. Žlůva, R. Rákosník, J. Formánek, R. Dohnal — D. Arnold, T. Maurenz, D. Nedorost, K. Vácha, K. Schmidmayer, L. Moudrý, P. Kantor, M. Michel, J. Miler, L. Matys, M. Hanzal

Branky, asistence: 14. Hrůša (Koška), 22. Novotný (Předota), 35. Šafář (Rolínek), 40. Rolínek (Sitter), 45. Sitter (Koška) – 38. Miler (Schmidmayer, Rákosník), 38. Hanzal (Nedorost, Škopek)

Rozhodčí: Marek Lukáš, Aleš Vavruška — Michal Diviš, Antonín Knor

Diváci: 500

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

V 1. třetině byli hosté aktivnější, ale v 18. minutě Petr Hrůša otevřel skóre a domácí šli do vedení 1:0. Ve 2. části se hra vyrovnala a ve 22. minutě Novotný zvýšil skóre na 2:0. Hosté byli viditelně zaskočeni a ve 35. zvýšil na 3:0 Šafář. Poté měli domácí nepochopitelný výpadek a hosté dvěma brankami snížili na 3:2. To vypadlo pro domácí zle, ale Rolinek ve 40. minutě všechny uklidnil a zvýšil na 4:2. Ve 3. části utkání hra začala gradovat a bylo otázkou, jestli dokáží hosté snížit, ale opak byl pravdou a ve 45. minutě Radek Sitter vstřelil rozdílový gól na 5:2. Od té doby bylo vidět, že hosté nestačili domácím v pohybu a aktivitě a působili téměř odevzdaně. Do konce utkání domácí nedovolili hostům téměř žádné gólové šance a utkání dovedli do vítězného konce. Musím podotknout, že to bylo nejlepší utkání v této sezóně s maximálním nasazením a touhou po vítězství. Stav série je vyrovnaný 2:2 a vše se bude rozhodovat v neděli v Pouzar aréně ve 13:00. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za maximální úsilí, počínaje vynikajícím výkonem brankáře i všech hráčů, poděkovat všem divákům a našim věrným bubeníkům za skvělou atmosféru a doufám, že tuto sérii dotáhneme v neděli do vítězného konce , i když to bude velmi těžké. Doufáme, že nás přijdete v neděli podpořit.

Jiří Horejš
vedoucí mužstva

Další mistrovský titul pro Šimona Hrubce

Vimperský odchovanec Šimon Hrubec dosáhl se svým týmem ZSC Lions z Curychu ve Švýcarské nejvyšší soutěži na titul.

Hráči třetích a čtvrtých tříd začali přípravu na novou sezónu

V pondělí 29. dubna 2024 začala pro hráče 3 a 4 tříd příprava na novou sezónu. Do letní přípravy se pod vedením trenérů Davida...

Tomáš Schwamberger mistrem německé DEL2

HERZLICHEN GLÜCKWUNSCH | Náš odchovanec Tomáš Schwamberger a jeho tým Eisbären Regensburg si ve finále poradil s EC Kassel Huskies a bere...