Martin Willmann | | A-tým

Náročné dvoukolo bez bodového zisku

Hned na začátku nového roku čekalo v krajské lize mužů tým Vimperka velmi náročné dvoukolo. Nejprve v pátek 2. ledna přivítali na domácím ledě Lokomotivu Veselí nad Lužnicí a v neděli pak zajížděli na led Milevska, kde na ně čekal rezervní tým. Z různých důvodů se vimperští ani v jednom zápase nesešli v plné sestavě, nelze jim upřít snahu a bojovnost, ale bohužel ani z jednoho zápasu nedokázali vydolovat nějaký ten bodík a když v sobotu Radomyšl porazila na trestná střílení druhou Soběslav, spadl vimpeský tým opět na nepostupovou devátou příčku.

pátek 02.01.2025
20. kolo
zimní stadion Vimperk

 

HC VIMPERK - TJ LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ

1 : 5 (0:1,1:3,0:1)

Branky a nahrávky: 40. Hrůša (Paule T., Paule L.) – 10. Bláha (Benda, Řehoř), 30. Kratochvíl (Kovaříček), 36. Novotný (Krcho), 40. Čížek (Krcho, Mikeska), 59. Vlach (Benda, Krcho)

Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Martin Hamr — Dominik Květoň, Jan Koutenský

Karel Drabeš: "„Veselí je ambiciozním týmem, který hraje každou sezonu nahoře. Bohužel jsme k utkání nastoupili pouze v jedenácti hráčích. Klobouk dolu před klukama, kteří tam nechali srdce. Začali jsme aktivně. Soupeř byl po trenérské výměně a chtěl se ukázat. Měl i jsme šance, ale nedali je a dostali klasicky takového šmrdláka. V úvodu druhé třetiny jsme v přesilovce trefili tyč a měli i další šanci, ale naopak to bylo 0:2 a pak 0:3. Snížili jsme a chtěli dohrát třetí třetinu, abychom byli na dostřel, ale inkasovali ještě jednou. S Lukášem  jsme tým ještě chtěli nabudit. Ve třetí části jsme i nějaké šance měli, ale sudí to pískal nějak podivně. Fauly na nás nic, každé škobrtnutí soupeře trestal. Dokonce jsme hráli ve třech a měli desítku. Pátý gól ke konci nic nerozhodoval. Kluci ze sebe vymáčkli maximum. I když je nás málo, tým makal, pracoval na sto procent. Teď v neděli nás čeká cesta do Milevska. Těžko říci, kolik nás bude a kdo. Některým hráčům chybí vimperské srdce a jezdí si jen zahrát. Klobouk dolu před těmi, kteří trénují a nechali s Veselím na ledě srdce. Musíme soutěž se ctí dohrát a pokusit se dostat do play off.“ 

zdroj: prachatickydenik.cz

neděle 04.01.2025
21. kolo
zimní stadion Milevsko

 

HC MILEVSKO 1934 B - HC VIMPERK

4 : 2 (3:1,0:1,1:0)

Branky a nahrávky: 15. Pouch (Staněk, Suchan), 17. Fencl (Hrakholski), 20. Suchan (Pouch), 53. Hrakholski (Škrdleta, Hraňo) – 3. Sitter J. (Sitter R.), 24. Sitter R. (Koška)

Vyloučení: 6:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Martin Šperl — Marek Hlaváč, Jan Lang

Karel Drabeš : "Jeli jsme do Milevska ve dvanácti lidech do pole. Tři kluci z pátku nebyli, místo nich jeli čtyři jiní. Ne všichni byli zdravotně v pořádku. Začali jsme dobře a šli do vedení. Dál jsme hráli dobře, ale znovu nás srazil vyrovnávací šmrdlák. Nepochopitelně jsme pak vypadli ze hry a soupeři pomohli ke dvěma gólům. Chtěli jsme to hrát jednoduše ze třetiny, ale nesplnili to. Ve druhé třetině to byl solidní výkon a místy jsme i podle mého Milevsko přehrávali. Snížili jsme na rozdíl gólu a těsně před druhou sirénou tam byla ještě obrovská šance na vyrovnání, ale nedali jsme. Kluky jsme s Lukášem do třetí třetiny nabudili. Hráli jsme dobře, měli přesilovku pět na tři, ale přesilovky nám nejdou. Opět chybělo trochu štěstíčka. Kluci to odmakali, měli tam šance, ale dostali jsme čtvrtý gól. Nemohu klukům nic vyčítat, nechali na ledě všechno. Body nemáme, ve dvanácti lidech na víc nebylo. Mrzí nás to a v týdnu se připravíme na další zápas.“ 

zdroj: prachatickydenik.cz

 

 

 

Dětský den s HC Vimperk

V neděli 7. června proběhl ve sportovním areálu ve Vimperku, na házenkářském hřišti, Dětský den, který si pro děti připravil...

Zemřel David Kovář

Dnes ve 13:22 nás bohužel navždy opustil bojovník, David Kovář. Na ledě bojoval, přes krutou diagnózu i zákaz lékařů celých pět let....

Rozhovor s trenérem A- týmu, Lukášem Turkem

Je začátek června, tedy za námi měsíc nové sezóny 2026/2027. Mezi vimperskou hokejovou veřejností je teď neožehavějším tématem...