Martin Willmann | | A-tým

O Pohár starostky města Vimperk dopadl pro domácí neúspěšně.

V rámci přípravy na Krajskou ligu uspořádal v sobotu 9. září 2023 klub HC Vimperk I. ročník turnaje mužů s názvem "O pohár starostky města Vimperk". Jak z názvu turnaje vyplývá, záštitu nad ním si vzala paní starostka města Vimperk,, Ing. Martanová.

Na zimním stadionu ve Vimperku se v sobotu 9. září 2023 odehrál turnaj mužů, kterého se kromě domácího týmu HC Vimperk zúčastnily týmy TJ Sušice, TJ Knights Hluboká nad Vltavou a německého ESV Waldkirchen, ve kterém hraje několik bývalých vimperských hráčů jak je např. Ladislav  Paule či Honza Bojer. Systém turnaje byl určen po 4 mužstva, která se utkala mezi sebou každý s každým a hrací doba byla stanovena na 3x15 minut čistého času. Bodování turnaje bylo 2 body za vítězství, 1 bod za remízu a 0 bodů za prohru. Po skončení zápasu se pak jelo ještě pět (později pouze jenom tři) trestné nájezdy o bonusový bod do tabulky, který byl nakonec pro některá družstva důležitým plusovým bodem. 

V prvním zápase se vimperští utkali časně ráno s týmem TJ Sušice. Ač výsledek možná ukazuje na jednoduchou práci domácích, opak byl pravdou a tým ze západních Čech ukázal, že v tomto turnaji bude velmi nepříjemným soupeřem pro všechna mužstva v turnaji. Úvod zápasu byl vyrovnaný a po brance Jiřího Sittra, který zúžitkoval pěknou přihrávku od svého bratra Radka, šel Vimperk v první třetině do vedení 1:0.  Ve druhé třetině se nejdříve trefil David Kašpar, ale sušický vzápětí snížili Lejskem. V závěru druhé třetiny se vimperským podařilo odskočit na rozdíl tří branek, když se nejdříve trefila posila vimperských řad Honza Vavřík (vrací se z Motoru České Budějovice, kde odehrál několik sezón v dorostu a juniorce Motoru) a poté si vyměnily posty bratři Sittrové, když branku vsítil Radek a přihrával mu Jiří. Po druhé třetině tedy stav 4:1. Ve třetí třetině se stále hrál urputný hokej, kdy hráči Sušice nic nedávali domácímu týmu zadarmo, ale i přesto se domácí ještě dvakrát trefili do soupeřovi branky, když skóroval Jakub Šafář a po něm Honza Předota. Zápas tedy skončil vítězstvím 6:1 pro domácí tým. Následovaly trestné nájezdy, které se naopak podařily sušickým a po jejich vítězství si také do tabulky připsali velmi důležitý bod, který nakonec rozhodoval v závěru turnaje o konečném umístění obou týmů.

Ve druhém zápase se proti domácímu týmu postavil soupeř z Německa, tedy tým ESV Waldkirchen se spousty krajánky, v čele s Láďou Paulem a Honzou Bojerem. Tento zápas se domácím krutě nepovedl a začala je trápit bolest, která je trápila v závěru loňské sezóny, tedy proměňování vyložených gólových šancí. Za zápas s Waldkirchenm jich domácí tým měl hned několik, ale bohužel je trestuhodně nedokázali proměnit. První třetina byla ještě vyrovnaná, kdy po její ukončení svítil na tabuli stav 1:1, když za vimperské skóroval Miroslav Klíma. Druhá třetina se domácímu celku vyloženě nepovedla a prohrál jí v poměru 1:4, kdy za Vimperk střílel branku David Kašpar. Ve třetí třetině se vimperští snažili se zápasem něco udělat, ale nedokázali proměňovat šance, když se trefil pouze Honza Vavřík a tak si do tabulky nepřipsali za zápas žádný bod. Bohužel střelecké trápení pokračovalo i v trestných nájezdech, když domácí nedokázali proměnit ani jeden z pěti nájezdů, kdežto soupeř proměnil dva a tak si připsal i bonusový bod.

V závěrečném zápase šlo vimperským o hodně. Proti nim stál tým z Krajské ligy, tým Hluboké nad Vltavou, který měl také o co hrát. V případě vítězství v zápase i v nájezdech budou prvními vítězi vimperského turnaje. Vimperští potřebovali alespoň vyhrát v nájezdech, aby se odpoutali od zatím posledního místa. V kabině panovalo odhodlání se s tím porvat a připsat si vítězství na svou stranu a připsat si důležité body. Od počátku bušili do svého soupeře a i soupeř dokazoval to, že nechce svou kůži dát zadarmo a chtějí si jít za vítězstvím v turnaji. Zápas opanovali oba gólmani, kteří předváděli neskutečné zákroky, jak Marek Dvořák v domácí svatyni, tak zejména František Dašek v hlubocké bráně, který občas čaroval a také měl neskutečné štěstí nebo vimperští neskutečnou smůlu. Nakonec celý zápas rozhodl ve třetí třetině v čase 34:52 Miler, který jako jediný dokázal v zápase najít recept na výborně chytajícího Dvořáka. Zápas tedy skončil výhrou hlubockých rytířů 1:0 a byly na řadě nájezdy. Vimperští v turnaji ani jednou tuto individuální činnost nedokázali vyhrát a teď před nimi stál jasný úkol. Pokud nechtějí skončit na domácím turnaji poslední, musí tyto nájezdy bezpodmínečně vyhrát. Bohužel se nepodařilo, byť po prvních třech nájezdech byl stav 1:1, po dalších třech byl stav 2:2, ale nakonec se i to pověstné štěstí přiklonilo na hole soupeře, který nakonec trestná střílení vyhrál v poměru 3:2.

Po celodenním zápolení, kdy na zimním stadionu ve Vimperku byl vidět během celého dne velmi pěkný hokej, o který se postaraly všechny týmy, byť bylo vidět, že jsou stále v přípravě na novou sezónu a je stále na čem pracovat. V závěru turnaje se dostavila na zimní stadion i starostka města Vimperk, paní Ing. Martanová, která všem týmům předala poháry a vítězi taktéž putovní pohár Starostky města Vimperk. Organizátoři turnaje tímto chtějí paní starostce, paní Ing. Martanové ještě jednou poděkovat, že nad turnajem převzala záštitu, tak jako i Městu Vimperk a Městským službám Vimperk.

POŘADÍ TURNAJE O POHÁR STAROSTKY MĚSTA VIMEPRK

1. TJ KNIGHTS HLUBOKÁ N/VLTAVOU                 7B            8:4
2. ESV WALDKIRCHEN                                                6B           10:8
3. TJ SUŠICE                                                                    3B           6:14
4. HC VIMPERK                                                              2B           9:7


VÝSLEDKY ZÁPASŮ V TURNAJI

HC VIMPERK - TJ SUŠICE     6:1 (1:0,3:1,2:0) TS 0:1

ESV WALDKIRCHEN - TJ KNIGHTS HLUBOKÁ N/VLT.    2:2 (0:1,2:0,0:1) TS 2:1

TJ SUŠICE - TJ KNIGHTS HLUBOKÁ N/VLT.  2:5 (1:2,0:1,1:2) TS 0:1

HC VIMPERK - ESV WALDKIRCHEN  3:5 (1:1,1:4,1:0) TS 0:2

ESV WALDKIRCHEN - TJ SUŠICE   3:3 (0:0,2:2,1:1) TS 1:0

HC VIMPERK - TJ KNIGHTS HLUBOKÁ N/VLT.  0:1 (0:0,0:0,0:1) TS 2:3


OHLASY:

Ondřej Předota, trenér HC Vimperk:  Z mého pohledu jsem turnaj neodehráli dobře. Ostatně samotné umístění mluví za vše. Do prvního zápasu jsme nastoupili bez Vaška Korouse a Honzy Pauknera, avšak s nově příchozím Honzou Vavříkem, místním odchovancem, se kterým jsme se domluvili na spolupráci během nastávající sezóny. První zápas se Sušicí jsme měli pod kontrolou, i když nelze soupeři upřít bojovnost, se kterou se prezentovali po celý turnaj. Právě bojovnost a nasazení nám scházely se zápasem proti Waldkirchenu, kdy jsme po prvním gólu úplně přestali hrát. V posledním zápase už byla patrná určitá únava. I tak v něm byly vidět emoce, které mi ve druhém zápase tolik scházely. Bohužel pokračujeme z minulé sezóny v neproměňování šancí, z tohoto důvodu byla Hluboká o jeden gól šťastnější. 

I přesto, že jsme skončili poslední, neviděl bych to tak skepticky. Máme ještě čtrnáct dní do prvního mistráku a pořád je dost času natrénovat herní činnosti, ve kterých jsme na turnaji zaostávaly. 

Fotogalerie

Další fotografie

VALNÁ HROMADA HC VIMPERK se uskuteční v pondělí 10. června 2024

V pondělí 10. června 2024 od 17:00 hodin se bude konat VALNÁ HROMADA Sportovního klubu HC Vimperk, z.s. Valná hromada proběhne v salonku...

Novinky v systému Krajské ligy mužů

V pondělí 06. května 2024 se v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích uskutečnila volební  konference Jihočeského...

Další mistrovský titul pro Šimona Hrubce

Vimperský odchovanec Šimon Hrubec dosáhl se svým týmem ZSC Lions z Curychu ve Švýcarské nejvyšší soutěži na titul.