Martin Willmann | | A-tým

O Pohár starostky města Vimperk dopadl pro domácí neúspěšně.

V rámci přípravy na Krajskou ligu uspořádal v sobotu 9. září 2023 klub HC Vimperk I. ročník turnaje mužů s názvem "O pohár starostky města Vimperk". Jak z názvu turnaje vyplývá, záštitu nad ním si vzala paní starostka města Vimperk,, Ing. Martanová.

Na zimním stadionu ve Vimperku se v sobotu 9. září 2023 odehrál turnaj mužů, kterého se kromě domácího týmu HC Vimperk zúčastnily týmy TJ Sušice, TJ Knights Hluboká nad Vltavou a německého ESV Waldkirchen, ve kterém hraje několik bývalých vimperských hráčů jak je např. Ladislav  Paule či Honza Bojer. Systém turnaje byl určen po 4 mužstva, která se utkala mezi sebou každý s každým a hrací doba byla stanovena na 3x15 minut čistého času. Bodování turnaje bylo 2 body za vítězství, 1 bod za remízu a 0 bodů za prohru. Po skončení zápasu se pak jelo ještě pět (později pouze jenom tři) trestné nájezdy o bonusový bod do tabulky, který byl nakonec pro některá družstva důležitým plusovým bodem. 

V prvním zápase se vimperští utkali časně ráno s týmem TJ Sušice. Ač výsledek možná ukazuje na jednoduchou práci domácích, opak byl pravdou a tým ze západních Čech ukázal, že v tomto turnaji bude velmi nepříjemným soupeřem pro všechna mužstva v turnaji. Úvod zápasu byl vyrovnaný a po brance Jiřího Sittra, který zúžitkoval pěknou přihrávku od svého bratra Radka, šel Vimperk v první třetině do vedení 1:0.  Ve druhé třetině se nejdříve trefil David Kašpar, ale sušický vzápětí snížili Lejskem. V závěru druhé třetiny se vimperským podařilo odskočit na rozdíl tří branek, když se nejdříve trefila posila vimperských řad Honza Vavřík (vrací se z Motoru České Budějovice, kde odehrál několik sezón v dorostu a juniorce Motoru) a poté si vyměnily posty bratři Sittrové, když branku vsítil Radek a přihrával mu Jiří. Po druhé třetině tedy stav 4:1. Ve třetí třetině se stále hrál urputný hokej, kdy hráči Sušice nic nedávali domácímu týmu zadarmo, ale i přesto se domácí ještě dvakrát trefili do soupeřovi branky, když skóroval Jakub Šafář a po něm Honza Předota. Zápas tedy skončil vítězstvím 6:1 pro domácí tým. Následovaly trestné nájezdy, které se naopak podařily sušickým a po jejich vítězství si také do tabulky připsali velmi důležitý bod, který nakonec rozhodoval v závěru turnaje o konečném umístění obou týmů.

Ve druhém zápase se proti domácímu týmu postavil soupeř z Německa, tedy tým ESV Waldkirchen se spousty krajánky, v čele s Láďou Paulem a Honzou Bojerem. Tento zápas se domácím krutě nepovedl a začala je trápit bolest, která je trápila v závěru loňské sezóny, tedy proměňování vyložených gólových šancí. Za zápas s Waldkirchenm jich domácí tým měl hned několik, ale bohužel je trestuhodně nedokázali proměnit. První třetina byla ještě vyrovnaná, kdy po její ukončení svítil na tabuli stav 1:1, když za vimperské skóroval Miroslav Klíma. Druhá třetina se domácímu celku vyloženě nepovedla a prohrál jí v poměru 1:4, kdy za Vimperk střílel branku David Kašpar. Ve třetí třetině se vimperští snažili se zápasem něco udělat, ale nedokázali proměňovat šance, když se trefil pouze Honza Vavřík a tak si do tabulky nepřipsali za zápas žádný bod. Bohužel střelecké trápení pokračovalo i v trestných nájezdech, když domácí nedokázali proměnit ani jeden z pěti nájezdů, kdežto soupeř proměnil dva a tak si připsal i bonusový bod.

V závěrečném zápase šlo vimperským o hodně. Proti nim stál tým z Krajské ligy, tým Hluboké nad Vltavou, který měl také o co hrát. V případě vítězství v zápase i v nájezdech budou prvními vítězi vimperského turnaje. Vimperští potřebovali alespoň vyhrát v nájezdech, aby se odpoutali od zatím posledního místa. V kabině panovalo odhodlání se s tím porvat a připsat si vítězství na svou stranu a připsat si důležité body. Od počátku bušili do svého soupeře a i soupeř dokazoval to, že nechce svou kůži dát zadarmo a chtějí si jít za vítězstvím v turnaji. Zápas opanovali oba gólmani, kteří předváděli neskutečné zákroky, jak Marek Dvořák v domácí svatyni, tak zejména František Dašek v hlubocké bráně, který občas čaroval a také měl neskutečné štěstí nebo vimperští neskutečnou smůlu. Nakonec celý zápas rozhodl ve třetí třetině v čase 34:52 Miler, který jako jediný dokázal v zápase najít recept na výborně chytajícího Dvořáka. Zápas tedy skončil výhrou hlubockých rytířů 1:0 a byly na řadě nájezdy. Vimperští v turnaji ani jednou tuto individuální činnost nedokázali vyhrát a teď před nimi stál jasný úkol. Pokud nechtějí skončit na domácím turnaji poslední, musí tyto nájezdy bezpodmínečně vyhrát. Bohužel se nepodařilo, byť po prvních třech nájezdech byl stav 1:1, po dalších třech byl stav 2:2, ale nakonec se i to pověstné štěstí přiklonilo na hole soupeře, který nakonec trestná střílení vyhrál v poměru 3:2.

Po celodenním zápolení, kdy na zimním stadionu ve Vimperku byl vidět během celého dne velmi pěkný hokej, o který se postaraly všechny týmy, byť bylo vidět, že jsou stále v přípravě na novou sezónu a je stále na čem pracovat. V závěru turnaje se dostavila na zimní stadion i starostka města Vimperk, paní Ing. Martanová, která všem týmům předala poháry a vítězi taktéž putovní pohár Starostky města Vimperk. Organizátoři turnaje tímto chtějí paní starostce, paní Ing. Martanové ještě jednou poděkovat, že nad turnajem převzala záštitu, tak jako i Městu Vimperk a Městským službám Vimperk.

POŘADÍ TURNAJE O POHÁR STAROSTKY MĚSTA VIMEPRK

1. TJ KNIGHTS HLUBOKÁ N/VLTAVOU                 7B            8:4
2. ESV WALDKIRCHEN                                                6B           10:8
3. TJ SUŠICE                                                                    3B           6:14
4. HC VIMPERK                                                              2B           9:7


VÝSLEDKY ZÁPASŮ V TURNAJI

HC VIMPERK - TJ SUŠICE     6:1 (1:0,3:1,2:0) TS 0:1

ESV WALDKIRCHEN - TJ KNIGHTS HLUBOKÁ N/VLT.    2:2 (0:1,2:0,0:1) TS 2:1

TJ SUŠICE - TJ KNIGHTS HLUBOKÁ N/VLT.  2:5 (1:2,0:1,1:2) TS 0:1

HC VIMPERK - ESV WALDKIRCHEN  3:5 (1:1,1:4,1:0) TS 0:2

ESV WALDKIRCHEN - TJ SUŠICE   3:3 (0:0,2:2,1:1) TS 1:0

HC VIMPERK - TJ KNIGHTS HLUBOKÁ N/VLT.  0:1 (0:0,0:0,0:1) TS 2:3


OHLASY:

Ondřej Předota, trenér HC Vimperk:  Z mého pohledu jsem turnaj neodehráli dobře. Ostatně samotné umístění mluví za vše. Do prvního zápasu jsme nastoupili bez Vaška Korouse a Honzy Pauknera, avšak s nově příchozím Honzou Vavříkem, místním odchovancem, se kterým jsme se domluvili na spolupráci během nastávající sezóny. První zápas se Sušicí jsme měli pod kontrolou, i když nelze soupeři upřít bojovnost, se kterou se prezentovali po celý turnaj. Právě bojovnost a nasazení nám scházely se zápasem proti Waldkirchenu, kdy jsme po prvním gólu úplně přestali hrát. V posledním zápase už byla patrná určitá únava. I tak v něm byly vidět emoce, které mi ve druhém zápase tolik scházely. Bohužel pokračujeme z minulé sezóny v neproměňování šancí, z tohoto důvodu byla Hluboká o jeden gól šťastnější. 

I přesto, že jsme skončili poslední, neviděl bych to tak skepticky. Máme ještě čtrnáct dní do prvního mistráku a pořád je dost času natrénovat herní činnosti, ve kterých jsme na turnaji zaostávaly. 

Fotogalerie

Další fotografie

Czechicehockey.tv

Sportovní klub HC Vimperk, z.s. začal spolupracovat se streamovací platformou czechicehockey.tv Streamovací kamera je již umístěna na...

HOKEJOVÝ PLES HC VIMPERK

V sobotu 11. listopadu 2023 od 19:00 hodin pořádá Sportovní klub HC Vimperk, z.s. "HOKEJOVÝ PLES", který se uskuteční ve společenském ...

3. třída v rámci přípravy vyjela na přátelský zápas do Příbrami

Přípravy na nadcházející sezónu vrcholí. V neděli 24. září vyjeli hokejisté 3. třídy na přátelské utkání do Příbrami.