Martin Roučka | | A-tým

Rozhovor s kapitány

Na pár otázek nám před blížícím se play-off odpověděli kapitáni Lukáš Turek s Janem Předotou.

Po základní části jste skončili na sedmém místě, naplnilo se vaše očekávání před začátkem sezony?

Lukáš:

Očekávání bylo jak od vedení, trenérů a tak i od nás trochu někde jinde. Liga se ale postupně vyrovnává a každý rok se zlepšuje. V rámci základní části bychom našli, z naší strany dost rozpačitých zápasů, kde jsme ztráceli body, takže to sedmé místo je ve výsledku odrazem celé sezony a za mě odpovídá předvedeným výkonům našeho týmu.

Honza:

Hráčský kádr bohužel nemáme tak široký, jak bychom si asi všichni představovali a tak se téměř neustálá absence dvou či tří hráčů těžko lepí. Za mě byl jasný cíl play-off a ten byl splněn. Mohli bychom se bavit o tom, jestli to umístění mělo být výše či nikoli, ale ten hlavní cíl splněn byl.

 

Co říkáte na vašeho soupeře HC Knights Hluboká nad Vltavou a co očekáváte od čtvrtfinálové série?

Lukáš:

Tím, že se udělalo play-off po tolika letech, za což jsme hodně rádi, tak úplně nekoukáme na soupeře. Hluboká má dobrý mančaft, který pro letošek posílili. Očekávám urputný boj, plný osobních soubojů. Oba mančafty do toho půjdou naplno, proto čekám vyhrocenou sérii s hokejem se vším všudy. Každopádně se dá očekávat hokej s maximálním nasazením, protože v play-off už se není na co šetřit.

Honza:

Předpokládám, že série bude vyrovnaná a budou rozhodovat detaily. Hlavně vzadu mají hodně urostlé hráče, takže na jejich malém hřišti to bývá boj. Navíc jim záda kryje dobrý gólman, takže to může být i velký souboj gólmanů. Na čtvrtfinále jsme všichni natěšení a doufáme, že se sejdeme v plné sestavě.

Jak to vypadá s kádrem, který se celou základní část musel vypořádávat s marodkou?

Lukáš:

Bohužel už je to skoro k smíchu, protože se dá říct, že tradičně jsme se celou sezónu museli vypořádávat s relativně velkou marodkou. Byly i nějaké zlomeniny a podobně, ale doufám, že už jsme si to vybrali. Od doby co tu hraju, tak je to opravdu každoroční problém. Když budeme kompletní, tak máme skvěle postavený mančaft s perfektním brankovištěm. Naštěstí jsou teď kluci zdraví, takže když se nestane nic neočekávaného, tak do toho půjdeme v plné parádě.

Honza:

Jsme rádi, že po dlouhé době nám odchytal gólman celou sezonu, což posledních pár let nebylo zvykem. Nyní jsme ve stavu, kdy doléčujeme pár zranění. Já doléčuju nějaké šrámy z předposledního zápasu ve Veselí, ale na play-off budu stoprocentně připravený. Sestava týmu se dala v posledních dvou nebo třech zápasech dohromady a měli bychom vstoupit do vyřazovací části v plné síle.

 

Jak vypadají naše šance a cíle pro play-off?

Lukáš:

Jak se říká: play-off je úplně nová soutěž. Může se stát opravdu cokoli. Myslím si, že v každém play-off může proběhnout nějaké překvapení. Jedna věc jsou papíroví favorité a druhá pak realita na ledě. I tady v lize jsou mančafty, které měly sezónu výbornou a protancovaly základní částí opravdu suverénně. Vyřazovací boje jsou ale o aktuální formě. Náš cíl sice bylo play-off, ale pro nás to nekončí. My jako hráči, tak i fanoušci a město chceme samozřejmě víc. Jaké jsou naše šance? Myslím si, že můžeme hrát úplně s každým. Když budeme v plné síle, tak se nemusíme bát žádného soupeře. Už se na to hrozně těším.

Honza:

Sice postavení v tabulce ukazuje, že by měla být Hluboká favoritem, my ale půjdeme od zápasu k zápasu. Budeme se na každý zápas poctivě připravovat a chceme se prezentovat maximálním nasazením. To že jsou favoritem, by je mohlo maličko svazovat. My jsme si několikrát dokázali v zápasech základní části, že můžeme hrát opravdu s každým. Ať už to bylo třeba Milevsko, kde jsme zápas odehráli jen ve 12 lidech. Je potřeba si tohle přenést i do play-off.

Vzali jste si poučení také ze zbytečně ztracených zápasů v základní části?

Lukáš:

Samozřejmě. Ponaučení si snažíme brát z každého zápasu. Ať už to dobré, nebo to co se úplně nepovedlo. Určitě v sezóně napočítáme pár zápasů, kde jsme nechali ležet body úplně zbytečně, které pak v konečném postavení hrály roli. Bavíme se o tom jak mezi sebou, tak s trenéry. Každý už před play-off má v hlavě to, že každý zápas bude rozhodovat a není prostor na nějaké velké chyby. Myslím, že jsme připraveni.

Honza:

Úplně nevím, jestli jsme si brali v průběhu sezóny ponaučení dostatečně. Kdyby to byly dva nebo tři zápasy, ale bohužel se některé chyby často opakovaly. Mluvíme furt o tom, že koncentrovanost na zápas by měla být celých 60 minut, ale ty výpadky nás doprovázely celou sezonu. Teď v play-off, kdy na to opravdu není čas, se toho snad všichni dokážeme vyvarovat a půjdeme si za tím cílem, abychom poslední zápas sezóny vyhráli.

Pro nás se jedná o play-off po pěti letech. Bylo to dlouhé čekání?

Lukáš:

To čekání je opravdu dlouhé určitě pro všechny. Já si pamatuju, že když jsem hrál ještě venku, tak jsme s Honzou a s klukama, kteří tady už hráli, byli v kontaktu. Vždycky jsme si psali a přál jsem jim to. Kvůli tak dlouhému čekání si myslím, že se na to o to víc těšíme. Já z mančaftu cítím opravdu obrovskou chuť. Všichni jsme natěšeni a máme v hlavách, že to za chvilku vypukne a těšíme se, jak si to spolu užijeme. Navíc máme pár hráčů, kteří neví, jak se jejich hráčská kariéra bude dál vyvíjet a může to pro ně být poslední možnost si play-off zahrát.  Doufám, že předvedeme výkon a výsledek, na který budeme moct být pyšní.

Honza:

Čekání bylo určitě dlouhé. Za těch 11 sezón co tady hraju, jsem hrál play-off asi jen třikrát, maximálně čtyřikrát. Nevím kolik sezón mě ještě čeká z pozice hráče, takže proto jsem rád, že to letos klaplo, a že si to můžeme po dlouhé době zahrát.

Chtěli byste závěrem něco vzkázat fanouškům?

Lukáš:

Když budu mluvit za oba, tak bychom především chtěli poděkovat za super podporu celou sezónu. Myslíme si, že opravdu nikdo v téhle soutěži nemá takové fanoušky. To naše jádro bubeníků s námi jezdí na každý zápas ven, intenzivně bubnují a ženou nás tak, že se i venku cítíme jako doma. Jezdí s námi i v neděli, kdy druhý den musí do práce. Teď nás čeká ta nejlepší část sezóny, tak doufám, že si to všichni společně opravdu užijeme. Chtěl bych jenom, aby se potvrdilo to pravidlo, že sem k nám do Vimperku jezdí soupeři neradi, protože dokážeme být opravdu nepříjemní a máme opravdu nejlepší fanouškovskou základnu. Bylo by super, kdyby na play-off dorazilo ještě pár fanoušků navíc a budeme rádi, když si to lidi mezi sebou řeknou a vezmou s sebou kamarády a známé. Myslíme si, že by si to zasloužilo, aby se povedlo zimák co nejvíce zaplnit a vytvořit pořádně hlučnou atmosféru.

Přijďte nás podpořit i vy a užijte si tu pravou hokejovou atmosféru!!!

Jan Předota hodnotí letní přípravu týmu mladších žáků

Mezi další hráče A týmu, kteří se věnují trénování vimperské mládeže, patří Honza Předota. Ten se již několikátou sezónu...

Třetí třída se v létě připravovala v Budilově.

Trenérem kategorie 3. tříd, tedy ročníku 2016 a 2017, je David Šindler, bývalý hráč HC Vimperk a dlouhodobý člen výkonného výboru HC...

Druháčci mají za sebou svoji první letní přípravu ve svém hokejovém životě.

Pomalu se blíží doba, kdy se znovu otevřou dveře zimního stadionu ve Vimperku a vimperské mládežnické týmy se začnou připravovat na svou...