Slavoj Český KrumlovHC Vimperk

6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Martin Willmann | | A-tým

Muži podlehli krumlovským Medvědům

V neděli 24. září 2023 začala Krajská liga mužů a vimperští vyjížděli na led do Českého Krumlova. Vstup do soutěže se však vimperským nepodařil podle jejich představ.

Slavoj Český Krumlov:

Spáčil (Lukeš) - Fučík J., Machálek (C), Korytar, Kozák, Ferebauer, Gallist - Šuhaj, Sumerauer, Hakl (A), Fučík M., Klíma (A), Anderle, Lamač, Michalec, Berný, Kalista, Kadlec

HC Vimperk:

Dvořák (Hodboď) - Turek (C), Horejš (A), Drabeš, Předota J. (A), Topinka - Boška, Samohejl, Kašpar, Novotný, Šafář, Holub, Korous, Paukner, Sitter J., Sitter R., Koška

Branky, asistence: 10. Anderle (Sumerauer, Šuhaj), 18. Anderle (Fučík J., Sumerauer), 35. Fučík J. (Michalec, Hakl), 45. Michalec (Hakl, Lamač), 52. Berný (Michalec, Hakl), 54. Hakl (Michalec, Berný) - 21. Horejš (Sitter R., Kašpar), 49. Kašpar (Šafář)

Vyloučení    4:4       Využití   0:0      V oslabení    0:0

Rozhodčí: Trnka - Mašek, Hron

Diváci: 102

Stadion: Český Krumlov, Zimní stadion

Komentář

V neděli 24.9.2023 sehráli vimperští hokejisté první mistrovské utkání KLM na ledě Českého Krumlova. Úvod utkání byl vyrovnaný a řekl bych, že hosté z Vimperka měli i částečně na vrch. Bohužel své šance neproměnili. Naopak domácí tým využil dvě šance, které jim byly vimperskými hokejisty nabídnuty a třetinu vyhráli 2:0. Ve druhé části hosté z Vimperka snížili Michalem Horejšem na 2:1 a zdálo se, že nechybí moc, aby bylo skóre srovnané. Ovšem opět po chybě hostů zvýšili domácí na 3:1, následně na to na 4:1.Ve třetí části se vimperští dostali opět do kontaktu, když David Kašpar snížil na 4:2. Netrvalo dlouho a domácí tým zvýšil slepenými góly až na 6:2 a utkání bylo rozhodnuto. Musím podotknout, že ne, že by vimperští neměli na to porazit Český Krumlov, ale bohužel špatná obrana ve třetině a nemohoucnost trefit branku, která trvá bohužel již delší dobu, je výsledkem skóre.

Vstup do Krajské ligy se tedy vimperským nepovedl a v neděli je čeká ještě těžší soupeř a to Hluboká nad Vltavou a to od 17 hodin. Doufáme, že se hráči a celý tým dokáží na nedělní zápas lépe připravit a podají lepší výkon.

Tímto zveme všechny fanoušky na toto utkání a věříme v jejich podporu.

Jiří Horejš
vedoucí mužstva

Ohlasy

Vilém Migl, trenér: "Na začátku zápasu bylo znát, že je to náš letošní první zápas a to doslova, jelikož jsme neodehráli žádné přípravné utkání. Bylo zřetelné, že nám chybí herní praxe. Někteří měli za sebou pouze tři tréninky. Na domácím ledě jeden nebo žádný trénink. Mužstvo hrálo na začátku utkání jednoduchý, leč účelný hokej a spoléhali jsme se na brejky, ze kterých se nám i podařilo skórovat. Druhou třetinu jsme začali nekoncentrovaně a dostali po vlastní chybě gól na 2:1, naštěstí se nám na něj podařilo reagovat a do konce druhé třetiny dát na 3:1. Třetí třetinu jsme až na úplný závěr měli pod kontrolou a přidali ještě tři branky. Celý tým podal velice dobrý a bojovný výkon a podržel nás brankář Spáčil. Výborně zahrála pětice kolem Hakla (Michalec, Hakl, Berný, Fučík Jan a Korytar Pavel). Nicméně celé družstvo zaslouží pochvalu a jsem rád, že se nám bodově povedl vstup do soutěže. Děkujeme také divákům za podporu."

zdroj: Prachatický deník

HC Vimperk:

Ondřej Předota, trenér : "Nezačali jsme špatně, měli jsme tam pár šancí, ale je to pořád dokola. Proměňování šancí nás trápí poměrně dlouho, měli jsme s tím problém i v minulé sezoně. V zápase se nám to vymstilo. Měli jsme tam hluché období, kdy se soupeř celkem snadno dostával před naší branku a po našich chybách dal dva góly. Přestože jsme prohrávali o dva góly, šli jsme dál se zvednutými hlavami. Věděli jsme, že nejsme horší a věřili, že zápas zlomíme. Brzy se nám podařilo snížit, ale pak přišel zlom, když jsme po další zbytečné chybě inkasovali potřetí. Krumlov byl stále odskočený o dva góly a v závěru jsme inkasovali dva rychlé góly a zápas se jen dohrávali. Nedařila se nám hra dozadu. Hráli jsme to v obraně moc složitě. Několikrát se nám nepodařilo vyndat puk ven ze třetiny a pak se zavařili. Z toho padly i některé góly. Teď nás čeká v neděli 1. října Hluboká. Domácí zápasy nám v minulé sezoně docela šly a doufám, že v tom budeme pokračovat. Ale Hluboká mě v prvním kole překvapila. Má tam posily ze Samsonu, takže bude hodně silná."