Sokol RadomyšlHC Vimperk

1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Martin Willmann | | A-tým

Muži si nadělili vánoční dárek v podobě vítězství nad Radomyšlí.

V posledním kolem KLM v roce 2023 vyjížděl tým mužů HC Vimperk na veledůležitý zápas do Písku, kde se proti nim postavil tým Sokola Radomyšl. I když vimperský tým odjížděl do Písku ve velmi okleštěné sestavě, bojovným a týmovým výkonem dokázali na píseckém ledě urvat důležité tři body a jejich cíl, postup do play-off, stále žije.

Sokol Radomyšl:

O. Koryťák (J. Korytar) — M. Hřebíček, M. Smetana, P. Korytar, T. Maršík, M. Velíšek, L. Polák — J. Korytar, T. Rod, J. Sýbek, D. Hohenberger, V. Brož, O. Gába, R. Volf, F. Šindelář, D. Jungbauer, D. Lamač, A. Dubský

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, D. Drabeš, J. Předota, J. Topinka — M. Švarc, P. Novotný, J. Šafář, L. Holub, V. Korous, J. Vavřík, R. Rolínek, T. Koška

Branky a nahrávky: 11. Dubský (Sýbek) – 18. Novotný (Turek, Korous), 25. Korous, 34. Šafář (Horejš), 60. Novotný (Korous, Vavřík)

Stadion: Písek, Zimní stadion

Komentář

V neděli 17.12.2023 odjeli vimperští hokejisté A týmu odehrát další mistrovské utkání do Písku s mužstvem Radomyšle. Toto utkání, jak už jsem se minule zmínil, bylo pro vimperské takřka existeční, co se týče postupu do play off. Vimperští odjeli s 11 hráči bojovat o body v tomto utkání. V první třetině se ujali vedení domácí na 1:0, ale ke konci této třetiny tečoval po střele Lukáše Turka Patrik Novotný puk a vyrovnal tak na 1:1. V prostřední části se hosté po gólu Václava Korouse ujali vedení 2:1. Bylo vidět, že hosté tentokrát opravdu šli za výsledkem a svou ukázněnou hrou dokázal Jakub Šafář upravit výsledek a zvýšit náskok na 3:1. V poslední třetině byl boj o každý metr ledu. Domácí si taktéž uvědomovali, že pokud by zvítězili, měli by na Vimperk náskok. Ve třetí části utkání gradovalo, ale domácí nedokázali už s výsledkem nic udělat. Bojovná družinka vimperských dokázala toto utkání pečetit v poslední minutě při hře domácích 6 proti 5 na 4:1. Branku střelil opět Patrik Novotný do prázdné brány.

Chci opravdu velmi poděkovat hráčům, kteří na utkání jeli a nechali na ledě vše a vybojovali cenné 3 body. Všichni hráči, včetně brankaře, podali vynikající výkon!

Šance na play off pro náš tým stále žije a věříme, že po Novém roce toto s Božeticemi potvrdíme.

Rád bych za tým HC Vimperk popřál krásné Vánoce všem fanouškům a velmi jim poděkoval za přízeň a podporu našim hráčům.

Budeme se těšit na setkání s fanoušky na dalším utkání.

Jiří Horejš
vedoucí mužstva

Ohlasy

HC Vimperk:

Karel Drabeš, asistent trenéra: Po delší době se mi hodnotí naše utkání dobře. Do Písku jsme vyrazili na zápas s Radomyšlí s jedenácti hráči do pole. A to, co tam ty kluci na ledě předvedli, podpořeni vynikajícím výkonem Marka Dvořáka v bráně, nás s Ondrou zahřálo u srdce a jsme na kluky právem hrdí. Kluci pochopili, když budou hrát takhle obětavě a srdcem, tak mohou hrát s každým, i když se nesejdou zrovna v plné sestavě. Nám i sobě si dali krásný vánoční dárek v podobě výhry 4:1. Chci poděkovat fanouškům, kteří nás dorazili podpořit, byť se hrálo až od 19:15, chci poděkovat klukům - bubeníkům za jejich neustálou podporu. Na závěr chci všem za sebe, Ondru Předotu i celý tým popřát krásné a klidné vánoční svátky a hodně štěstí do Nového roku 2024.