Spartak SoběslavHC Vimperk

6:4 (1:1, 2:0, 3:3)
Martin Willmann | | A-tým

Muži bojovali v Soběslavi, ale na body to nestačilo

V  neděli 19.11.2023 sehráli vimperští hokejisté mistrovské utkání na ledě Spartaku Soběslav.

Spartak Soběslav:

M. Novák (K. Čermák) — A. Čížek, V. Pánek, J. Kanov, D. Šrubař, T. Tržil, J. Kubeš — E. Himpan, O. Pánek, J. Škoda, J. Šimák, M. Kučera, V. Máca, J. Duda, M. Hák, J. Nevšímal, M. Novák, J. Žákovský, V. Slabý

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, D. Drabeš, J. Topinka, J. Předota — M. Časta, T. Koška, D. Kašpar, P. Novotný, J. Šafář, L. Holub, V. Korous, J. Paukner, J. Sitter, R. Sitter

18. Čížek (Slabý, Duda), 24. Kučera (Čížek), 24. Žákovský (Tržil, Šimák), 56. Kubeš (Žákovský), 56. Slabý (Tržil, Čížek), 60. Čížek (Žákovský) – 17. Kašpar (Předota), 45. Kašpar (Korous), 48. Turek, 51. Novotný (Horejš)

Diváci: 333

Stadion: Soběslav, ZS TJ Spartak Soběslav

Komentář

Od úvodního hvizdu byli aktivnější domácí, ovšem do vedení se dostali hosté z Vimperka. Bohužel, tak jak u vimperských bývá zvykem, bylo po krátkém vedení hostů srovnáno ze strany domácích na 1:1. Hra se poté přenášela z jedné strany na druhou. Na obou stranách bylo několik šancí. Nicméně třetina skončila nerozhodně 1:1. Ve druhé části odskočili domácí dvěmi brankami na 3:1. Toto bylo skóre po druhé části. Hosté, kteří přijeli bez pěti hráčů základní sestavy, stahli hru na dvě pětky a odpovědně a úporně bojovali s nabitou střídačkou domácích a postupně ovládali hru. Výsledek se hostům podařilo otočit na 4:3 z pohledu vimperských. Potom začal na ledě boj s řadou sporných vyloučení proti hostům. Hosté, kteří byli v odehraných oslabeních viditelně vyčerpáni dostali branku na 4:4 a v zápětí na 5:4. Potom se pokoušeli vimperští hrát power play, ale rozhodčí byl proti a došlo k dalšímu vyloučení vimperského hráče. Z tohoto padl další gól do prázdné brány - stav byl tedy 6:4 pro hráče Soběslavi.

Musím podotknout, že hráči Vimperka nechali na ledě vše. V oslabené sestavě bojovali, dřeli a rvali se o výsledek, ale bohužel nebylo jim přáno. Troufám si říci, že na výsledku, zvláště v posledních 10 minutách třetí třetiny, se podílelo nezvládnuté řízení hlavních a čárových rozhodčích.

Tímto bych chtěl hráčům našeho týmu poděkovat. Pokud budeme takto hrát i nadále, nemusíme se bát jiných zápasů. Věřím, že v příštím zápase získáme vítěztství i přes dalšího zraněného hráče - Jiřího Sittera.

V neděli 26.11.2023 nás čeká na domácím ledě tým z Českého Krumlova.