TJ Hluboká n.Vlt.HC Vimperk

5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Martin Willmann | | A-tým

Muži v okleštěné sestavě padli na Hluboké

V neděli 3. prosince se odehrálo další kolo Krajské ligy mužů, kdy vimperští zajížděli k "winter clasic" na hlubocký otevřený zimní stadion. Nečekalo je vůbec nic lehkého, museli se rvát nejenom se soupeřem, ale i se zimním a mrazivým počasím, které na Hluboké panovalo.

TJ Hluboká n.Vlt.:

F. Dašek (V. Zeman) — T. Adam, R. Rákosník, K. Ťoupal, P. Škopek, R. Rákosník, J. Formánek, R. Dohnal — D. Arnold, T. Maurenz, D. Nedorost, K. Vácha, K. Schmidmayer, L. Moudrý, M. Michel, J. Miler, L. Matys, M. Hanzal

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, D. Drabeš, P. Hrůša, J. Předota, J. Topinka — P. Samohejl, D. Kašpar, P. Novotný, J. Šafář, L. Holub, V. Korous, J. Paukner, J. Vavřík, T. Koška

Branky a nahrávky: 13. Moudrý (Nedorost), 32. Vácha (Miler), 37. Rákosník (Nedorost, Matys), 58. Miler (Ťoupal), 59. Moudrý (Rákosník, Arnold) – 14. Korous (Kašpar), 51. Vavřík (Korous)

Vyloučení: 8:7        Využití: 2:0     V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Martin Hamr — Adam Hron, Jakub Kopřiva

Diváci: 121

Stadion: Hluboká nad Vltavou, KUKI ARÉNA

Komentář

Na Hlubokou vyjížděl tým mužů v okleštěné sestavě, kdy se ke stálým marodů přidal Michal Horejš a Lukáš Holub. Naopak do svého prvního zápasu za Vimperk po delší době nastoupil vimperský odchovanec, který si prošel i mládežnickými kategoriemi Energie Karlovy Vary, Petr Hrůša, který v současné době je zapsán na soupisce českobudějovického univerzitního týmu Black Dogs Budweis.

Byť vimperské nečekalo vůbec nic lehkého, je známo, že z Hluboké se moc body nevozí, pustili se do domácího týmu beze strachu a hráli velmi vyrovnanou partii. Domácí sice v přesilovce v polovině první třetině otevřeli skóre, ale o minutu později bylo vyrovnáno z hole Vaška Korouse. Vimperští mohli jít i do vedení, když ujel Pavel Samohejl, ale nedal. V první třetině a i během celého zápasu předváděli oba gólmani své nesporné kvality a byly oporami svých týmů. Ve druhé třetině hlubočtí rytíři vimperským odskočili na rozdíl dvou branek, když se nejdříve šťastně  trefil Vácha, který nahodil kotouč z poza vimperské branky a vimperští si nešťastně srazili kotouč do vlastní brány. Před závěrem druhé třetiny pak Hluboká proměnila  přesilovku 5/3 a do kabin se šlo za stavu 3:1 pro domácí. Do třetí třetiny vstoupil vimperský tým odhodlaný se o výsledek zápasu porvat, vždyť i v zápase v Soběslavi prohrávali o dvě branky a podařilo se tento náskok během hry zlikvidovat. O snížení na rozdíl jedné branky se postaral Honza Vavřík, který využil pasu Vaška Korouse. Honza Vavřík mohl i srovnat, když jej před prázdnou brankou našel Tomáš Koška, ale bohužel se nepodařilo srovnat. Dvě minuty před koncem byl faulován v útočném pásmu Honza Vavřík, tento zákrok hlubockých však nebyl ze strany rozhodčích odpískán a Hluboká hned z protiútoku přidala čtvrtou branku. Vítězství si pak pojistila hned vzápětí, když Moudrý zavěsil do vimperské svatyně po páté. Zápas tedy skončil vítězstvím domácích Rytířů v poměru 5:2

Ohlasy

HC Vimperk:

Karel Drabeš, asistent trenéra: Na Hlubokou jsme jeli opět v okleštěné sestavě. K naší docela početní marodce se po pátečním  tréninku přidal Michal Horejš, který si poranil ruku a onemocněl nám Lukáš Holub, takže jsme jeli ve 13 lidech. Na Hluboké to byl klasický Winter classic, kdy se hrálo vyloženě za zimního počasí, kdy bylo -5 stupňů. První třetina z naší strany byla výborná, hra byla vyrovnaná a oba gólmani, jak Marek Dvořák, tak i František Dašek drželi svoje týmy a šance byly na obou stranách. Druhá i třetí třetina byla z naší strany odmakaná, já musím před kluky smeknout, jak ten zápas odjezdili, všichni víme, že na Hluboké se prostě nevyhrává. Ještě ve třetí třetině jsme sahali po vyrovnání, ale opět jsme nedokázali proměnit pár vyložených gólových šancí, kdežto soupeř ano a proto jsme prohráli, ale za svůj výkon se určitě nemusíme stydět. Výborně se zapracoval do sestavy na beku  Petr Hrůša, který nám přišel pomoc, který je naším hráčem a alternuje v univerzitním týmu Black Dogs Budweis. Teď nás čekají Strakonice, takže derby, my se na zápas připravíme jak jen to bude možné, doufáme, že se někteří marodi zapojí, pokud to bude možné a určitě chceme v zápase se Strakonicemi bodovat.