Do play off vstoupili muži famózně a v hokejovém centru Pouzar porazili Hlubokou

V pátek 16. února 2024 se rozjelo na čtyřech stadiónech Jihočeského kraje play off - čtvrtfinále Krajské hokejové ligy mužů. Vimperští zajížděli na led hlubockých Rytířů, druhého týmu základní části, kteří však vzhledem k počasí museli využít azyl v hokejovém centru Pouzar v Českých Budějovicích.

TJ Hluboká n.Vlt.:

F. Dašek (V. Zeman) — T. Adam, P. Škopek, K. Ťoupal, R. Rákosník, J. Melichar, O. Žlůva, R. Rákosník, J. Formánek, R. Dohnal — D. Arnold, T. Maurenz, D. Nedorost, K. Vácha, K. Schmidmayer, L. Moudrý, P. Kantor, M. Michel, J. Miler, L. Matys, M. Hanzal

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — M. Horejš, D. Drabeš, J. Předota, P. Hrůša, L. Turek — P. Novotný, M. Časta, J. Sitter, R. Sitter, V. Boška, M. Švarc, D. Kašpar, J. Šafář, L. Holub, V. Korous, J. Vavřík

Branky a nahrávky: 2. Michel (Rákosník, Rákosník), 55. Miler (Schmidmayer, Škopek) – 17. Hrůša (Sitter), 22. Vavřík (Sitter, Holub), 25. Předota (Kašpar), 28. Novotný (Turek)

Vyloučení:  10:6              Využito: 0:2     V oslabění: 1:0

Rozhodčí: Aleš Vavruška, Lukáš Vokoun — Michal Diviš, Pavel Mašek

Diváci: 205

Stadion: České Budějovice, Hokejová hala POUZAR

Komentář

Vimperští do zápasu vstupovali s tím, že nemají co ztratit, v hlavách byli nastaveni, že nic, než vítězství neberou. Podporováni spoustou fanoušků z Vimperku, se na svého soupeře vrhli od prvních vteřin zápasu. A i když hned ve 2. minutě první střelou prostřelil Marka Dvořáka Michel, neubrali na své aktivitě, spíše naopak, přidali a svým pohybem překvapili svého soupeře, který nemohl využít až tak docela "domácího prostředí". Do konce první třetiny se vimperským podařilo skóre srovnat, když využili přesilovku, kdy na trestné lavici seděl hlubocký kapitán Miler, a Daška v bráně domácích překonal Petr Hrůša.

Do druhé třetiny vstupovali vimperští s tím, že ve svém soustředění a výkonu nesmí polevit ani o kousek a to se jim vyplatilo. Hned dvě minuty po začátku druhé třetiny se trefil podruhé do branky domácích Honza Vavřík a o tři minuty později navyšoval náskok o dvě branky Honza Předota a rázem na tabuli svítilo 1:3 pro hosty. A aby toho nebylo málo, tak domácí definitivně srazil o další tři minuty později Patrik Novotný, který prostřelil Daška počtvrté v početní výhodě. Hlubocký měli spousty šancí, ale v cestě jim stále výborně chytající Marek Dvořák a obětavý tým, který si šel za prvním vítězstvím. Třetí třetinu odehráli hosté skvěle, podpořeni výborným výkonem Dvořáka, domácí tým se snažil s výsledkem něco udělat, ale stihl již pouze v závěru 3. třetiny pouze korigovat stav na 2:4 z jejich pohledu, když ve vlastním oslabení překonal Marka Dvořáka kapitán domácích  Miler. Po závěrečné siréně se tak mohl tým z podhůří Šumavy radovat společně se spoustou svých fanoušků z prvního vítězství v play off.

Teď je třeba odpočinout, neusnout na vavřínech a společně se připravit na další zápas, který se odehraje ve Vimperské aréně v neděli 18.02.2024 od 17:00 hodin.

Ohlasy

Josef Miler - kapitán: Přijeli jsme na větší hřiště a úplně k tomu nepřistoupili, jak jsme chtěli. Vimperk přijel nabušený, chtěl víc a odváží si první vítězství. Budeme to chtít v neděli urvat, abychom se vrátili k nám za stavu 1:1. Něco si k tomu určitě povíme,  určitě nastoupíme jinak. Budeme chtít začít hrát důrazně, dohrávat souboje, nedostávat se pod tlak a hlavně, nehrát tak často v oslabení.

zdroj: jcted.cz

Filip Hejda, trenér: Soupeř hrál poslední dobou kvalitní, mnohem kvalitnější zápasy než my, protože bojoval o play off! Možná jsme si mysleli, že to přijde samo, a Vimperk nás vyškolil......Zahráli nádherný hokej, bruslivý, byli všude o dva kroky rychlejší. Jednoznačně vyhráli kvalitnější hráči, které měl dnes Vimperk. Horalové přijeli v hlavách lépe připraveni, měli daleko větší chuť hrát a zaslouženě si odvezli vítězství. Budeme to chtít Vimperku na jeho ledě oplatit.

HC Vimperk:

Ondřej Předota, trenér: Musím poděkovat klukům, protože makali od začátku až do konce, byli jsme aktivní. Chtěli jsme takhle hrát od první minuty a kluci splnili, co jsme po nich žádali. Zásadní bylo, že jsme neprohrávali osobní souboje. A proměňovali jsme šance! Proměňování nás trápilo celou sezónu a dneska si to , díky Bohu kluci vynahradili. Pokud kluci takto přistoupí i k druhému zápasu takto, můžeme uspět i podruhé.