TJ Hluboká n.Vlt.HC Vimperk

5:4 pp (0:2, 2:1, 2:1 – 1:0)
Martin Willmann | | A-tým

Po velkém boji třetí čtvrfinalový zápas pro Hlubokou n/Vlt.

Hned v úterý 20. února se odehrál třetí čtvrtfinalový zápas play off Krajské ligy mužů  mezi týmem TJ KNIGHTS Hluboká n/Vltavou, který opět nemohl využít své domácí arény a musel tak opět nastoupit v azylu v hokejovém centru Pouzar v Českých Budějovicích a týme z podhůří Šumavy, HC Vimperk.

TJ Hluboká n.Vlt.:

F. Dašek (V. Zeman) — T. Adam, P. Škopek, K. Ťoupal, R. Rákosník, J. Melichar, O. Žlůva, R. Rákosník, J. Formánek, R. Dohnal — D. Arnold, T. Maurenz, D. Nedorost, K. Vácha, K. Schmidmayer, L. Moudrý, P. Kantor, M. Michel, J. Miler, L. Matys, M. Hanzal

HC Vimperk:

M. Dvořák (D. Kůs) — L. Turek, M. Horejš, P. Hrůša, J. Předota, D. Drabeš — M. Časta, T. Koška, R. Rolínek, M. Švarc, D. Kašpar, P. Novotný, L. Holub, J. Vavřík, V. Boška, J. Šafář, J. Sitter, R. Sitter

Branky a nahrávky: 23. Nedorost (Hanzal, Dohnal), 32. Matys (Nedorost, Rákosník), 42. Nedorost (Hanzal), 56. Vácha (Hanzal, Matys), 64. Matys (Schmidmayer) – 5. Vavřík, 9. Vavřík (Boška), 24. Koška (Vavřík, Sitter), 45. Sitter (Koška, Vavřík)

Rozhodčí: Martin Hamr, Adam Ondřej — David Bušta, Adam Hron

Diváci: 260

Stadion: České Budějovice, Hokejová hala POUZAR

Komentář

Do zápasu se šlo za vyrovnané série 1:1. V první zápase, který se odehrál v pátek 16.. února svým výkonem překvapili vimperští svého soupeře a dokázali ho na jeho "domácí" půdě porazit v poměru 4:2. Stejnou mincí jim oplatili hlubočtí Rytíři v neděli 18. února, když dokázali vimperské na jejich ledě porazit také v poměru 4:2. V tomto třetím zápase šlo o psychickou výhodu před čtvrtým zápasem, kdo bude mít tzv. mečbol.

Vimperští do zápasu nastoupil nažhaveni a nastaveni tak, že zde nechají úplně všechno. Počáteční oťukávaná rychle skončila, když se hned v 5. minutě trefil Honza Vavřík, který krásnou střelou překonal Daška v domácí brance a rozjásal tak Pouzar arénu. Do Českých Budějovic opět přijala spousta vimperských fanoušků, kteří vyvolávali Honzovo jméno. O čtyři minuty později to bylo o dvě branky a netrefil se nikdo jiný, než opět Honza Vavřík. Domácí hráči v té době vůbec nevěděli, co se děje a vimperští byli v euforii. Takový start do zápasu si přáli a on se jim podařil. Bylo však jasné, že to bude ještě těžká práce. Do konce třtiny již branka nepadla a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:2 pro hosty.

Hned na začátku druhé třetiny byl vyloučen domácí Moudrý a nabídl tak šanci vimperským svůj dvoubrankový náskok navýšit. Bohužel to se hostům nepovedlo, ba naopak ve své přesilové hře inkasovali z hole Nedorosta, který tak snížil na 1:2 z pohledu domácích. Co se nepovedlo o přesilovce, povedlo se hned po ní. V útočném pásmu vypíchl kotouč Honza Vavřík, který doputoval k Tomáši Koškovi, který mezi kruhy napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě a kotouč se zastavil až za zády Daška v domácí brance. Hala explodovala a šťastný střelec jakoby sám nevěřil, že tu branku opravdu dal. 1:3. V polovině zápasu pak domácí využil přesilovou hru,  kdy výborně chytajícího Marka Dvořáka po pěkné přesilovkové souhře překonal Matys. 2:3. Pak se začala hra kouskovat, přibývalo vyloučeních na obou stranách, ale do konce druhé třetiny již branka nepadla.

Do třetí třetiny vstupoval domácí tým s vědomím, že má ještě 20 minut něco udělat s výsledkem. Začal hrát více důsledně, dohrával soupeře a v osobních soubojích přitvrdil. Svého počátečního tlaku domácí tým využil, když se podruhé trefil Nedorost a srovnal skóre na 3:3. Ale vimperští přišli skoro hned vzápětí s odpovědí. Na led se dostala řada Vavřík - Sitter R. - Koška, která se do té doby postarala o všechny střelecké zápisy hostů a opět zaúřadovala. Tentokrát na konci celé akce stál Radek Sitter, který Daška v brance domácích také překonal a opět překlopil vedení na stranu vimperských. Přibývalo osobních soubojů a na ledě začali úřadovat emoce. Zejména někteří hráči Hluboké je nedokázali udržet na "uzdě". Díky tomu vimperským nabídli přesilovku 5-3 a to v délce dvou minut, ale hostujícímu týmu se jí nepodařilo využít. Hra rychle utíkala a domácím se krátil čas na srovnání. V 56. minutě pak nakonec ujel Martin Hanzal a střílenou přihrávkou našel hůl nepokrytého Váchy a ten překonal nešťastného Dvořáka ve vimperské brance a bylo srovnáno 4:4. Do konce zápasu se pak už ani jednomu týmu nepodařilo vstřelit rozhodující branku a tak se šlo do prodloužení, které se hrálo v délce pěti minut se třemi hráči na každé straně.

Do prodloužení šli první tři trojky hned na plno a útoky se valili na každou stranu. Oba týmy měly výborné šance na ukončení zápasu, ale brankaři na obou stranách své týmy podrželi. Za vimperské mohl rozhodnout Rolínek či Šafář, kteří nedokázali Daška překonat, na straně druhé to byl Hanzal či Nedorost, které zase vychytal Dvořák. Pak přišla osudová 64. minuta pro Vimperk. Došlo ke špatnému střídání a závaru před brankou Marka Dvořáka, který doslova čaroval. Už to vypadalo, že vimperští to největší nebezpečí  zažehnali, ale ke kotouči se dostal hlubocký Matys, který dokázal kotouč propasírovat za záda nešťastného Marka Dvořáka. Hluboká tedy ve třetím zápase se štěstím strhla vítězství na svou stranu, byť celý zápas dotahovala a až do závěru základní hrací doby se třásla o výsledek. Vimperské hráče může mrzet nevyužití přesilovky 5-3 v třetí třetině, kterou nedokázali využít. Za svůj výkon ale zasluhují absolutorium a opět ukázali, jak se hraje play off !

V pátek 23. února se tak odehraje čtvrtý zápas této série, tentokráte na zimním stadionu ve Vimperku a to od 19:00 hodin.

PŘIJĎTE OPĚT PODPOŘIT NAŠE HRÁČE A VYTVOŘIT JIM BOUŘLIVOU, NEZAPOMENUTELNOU ATMOSFÉRU. SPOLEČNĚ JSME SILNĚJŠÍ!

Ohlasy

HC Vimperk:

Ondřej Předota, trenér: "Byly to nervy. My začali dobře a výsledek 2:0 po první třetině je vypovídající. Ve druhé třetině jsme trochu polevili, ale podle mého to bylo tím, že se hodně vylučovalo. Hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Nám nesedly přesilovky, ve kterých jsme měli dost příležitostí. Ale celkově to Hluboká hrála velice dobře. Útočníci to hráli hodně hluboko, takže jsme měli problém se dostat do jejich třetiny. V závěrečné části rozhodly dvě chyby. Při té první jsme dostali gól na 3:3. Vzápětí jsme zase odskočili, ale čtyři minuty před koncem tam bylo nedobruslení jednoho hráče a soupeř srovnal. V prodloužení jsme měli také dvě šance, jednou byl Rolínek sám před brankáře. Ale nedali jsme a inkasovali. Hrál se pěkný hokej plný emocí a tak se má play off hrát."

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )
  • A - asistence
  • TM - trestné minuty

Hráči v poli

• P - post (obránce nebo útočník)
  • G, A, B - góly, asistence, body

Novinky v systému Krajské ligy mužů

V pondělí 06. května 2024 se v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích uskutečnila volební  konference Jihočeského...

Další mistrovský titul pro Šimona Hrubce

Vimperský odchovanec Šimon Hrubec dosáhl se svým týmem ZSC Lions z Curychu ve Švýcarské nejvyšší soutěži na titul.

Hráči třetích a čtvrtých tříd začali přípravu na novou sezónu

V pondělí 29. dubna 2024 začala pro hráče 3 a 4 tříd příprava na novou sezónu. Do letní přípravy se pod vedením trenérů Davida...