Martin Willmann | | Klub

Zemřel David Kovář

Dnes ve 13:22 nás bohužel navždy opustil bojovník, David Kovář. Na ledě bojoval, přes krutou diagnózu i zákaz lékařů celých pět let. David byl skvělý hráč a především člověk. Bojoval pro svoji rodinu, která s ním byla až do konce. Davide, za tu chvíli jsi nám přirostl k srdci. Budeš tu s námi napořád. 
 
David Kovář od sezony 2007/2008 nastupoval za A-tým HC Strakonice a v té samé sezoně byl i na hostování v juniorce IHC Písek. Od sezony 2008/2009 byl věrný už jen týmu mužů  Strakonic, za který odehrál dlouhých 18 sezón, ve kterých třikrát slavil titul a zahrál si dvě kvalifikace o 2. ligu. V sezóně 2024/2025 se rozhodl ukončit aktivní kariéru a sezónu dohrál v okresní soutěži, za HC Horažďovice, kde získal s týmem Horažďovic titul. V sezóně 2025/2026 se pak objevil v našem vimperském dresu, jako posila obranných řad, ale z důvodu své těžké nemoci odehrál pouze pár zápasů. Přesto byl dále součástí týmu a tým neskutečně podporoval, zejména v období, kdy se vůbec nedařilo a nesmazatelně se zapsal do historie vimperského hokeje.
 
Upřímnou soustrast celé rodině
 

 

 

 

 

Dětský den s HC Vimperk

V neděli 7. června proběhl ve sportovním areálu ve Vimperku, na házenkářském hřišti, Dětský den, který si pro děti připravil...

Rozhovor s trenérem A- týmu, Lukášem Turkem

Je začátek června, tedy za námi měsíc nové sezóny 2026/2027. Mezi vimperskou hokejovou veřejností je teď neožehavějším tématem...

Valná hromada Sportovního klubu HC Vimperk, z.s.