Martin Roučka | | Mládež

Druháci měli víkend plný hokeje

Měli jsme před sebou víkend plný hokeje, kdy jsme vyjeli v sobotu 2.3.2024 na turnaj nejmenších do Pelhřimova. Odehráli jsme poměrně dobré zápasy a skončili na třetím místě. Děti si tak po zásluze odvezly domů pohár a medaile.

V neděli 9. března jsme pak na domácím ledě ve Vimperku odehráli poslední mistrovský dvojzápas 2. tříd letošní sezóny. Hostili jsme týmy Spartak Soběslav a HC Střelci Jindřichův Hradec.

V prvním duelu jsme porovnali síly se Soběslaví.

Na straně "A" začátek zápasu nepatřil k nejlepším chvílím pro hráče HC Vimperk. V průběhu hry jsme ale dokázali otočit zápas ve svůj prospěch s konečným skóre 14:10.

Na straně "B" bylo zřejmé, že naši kluci a holky disponují lepší technikou než soupeř, ale bohužel se nám nedařilo proměňovat své šance v branky. Zápas nakonec skončil vítězstvím Spartaku Soběslav s konečným skóre 13:10. 

Ve druhém zápase na straně "A" hráči HC Vimperk a HC Střelci Jindřichův Hradec předvedli fantastický hokej. Od prvního bzučáku až do posledního hvizdu bylo patrné, že oba týmy jsou odhodlané bojovat o vítězství. Byl to skutečně vyrovnaný zápas, ve kterém ani jeden tým nechtěl ustoupit. HC Vimperk nakonec vyšel z boje vítězně s konečným skóre 19:17.  

Na straně "B" se Vimperk chopil otěží a určoval tempo hry od samého začátku. S přesností a razancí si dokázali vytvářet šance na branky, které nekompromisně proměňovali. Výsledkem jejich jasné dominance na ledě bylo přesvědčivé vítězství nad J. Hradcem s konečným skóre 13:3.

Šlo o velmi vydařené zápasy, kterým předcházelo mnoho dřiny, ale vyplatilo se. Tento víkend totiž BYLO NAČ SE DÍVAT J 

Poděkování patří všem dětem a rodičům, za přístup a snahu po celou sezónu.

Trenéři:
Šindler, Kříž
Roučka, Korous

Sestava:
„A“   Novotný - Šindler, Kříž, Debnár, Podlešák, Malá, Kolafová, Matheisl Josef
„B“   Frajkor - Fridrich, Fridrichová, Korous, Marek, Matheisl Jan, Paule, Sedlecká, Špán

Autor: Šindlerová Lucie, Korous Václav

Jan Předota hodnotí letní přípravu týmu mladších žáků

Mezi další hráče A týmu, kteří se věnují trénování vimperské mládeže, patří Honza Předota. Ten se již několikátou sezónu...

Třetí třída se v létě připravovala v Budilově.

Trenérem kategorie 3. tříd, tedy ročníku 2016 a 2017, je David Šindler, bývalý hráč HC Vimperk a dlouhodobý člen výkonného výboru HC...

Druháčci mají za sebou svoji první letní přípravu ve svém hokejovém životě.

Pomalu se blíží doba, kdy se znovu otevřou dveře zimního stadionu ve Vimperku a vimperské mládežnické týmy se začnou připravovat na svou...