HC Milevsko 1934:

M. Říha (S. Weber) — Z. Šimečková, Š. Maleček, J. Peterka, M. Stejskal — F. Šoule, Š. Stejskal, M. Šimeček, R. Čeněk, F. Březina, M. Šimeček, P. Syrovátka, A. Kolihová, J. Šutko, V. Kodad

HC Vimperk:

Š. Holeček — O. Majer, M. Trůbl, T. Roučka, V. Pravda, Š. Sedlecká, B. Mádlová — S. Šebánek, T. Michálek, P. Ženíšek, J. Koška, J. Mžigod, V. Čužna, A. Bušek, B. Musálková

Branky a nahrávky: 3. Stejskal (Stejskal), 22. Peterka (Šimečková), 23. Stejskal (Kolihová), 58. Stejskal (Březina) – 4. Bušek (Čužna), 16. Bušek (Čužna), 19. Čužna, 23. Bušek (Čužna), 28. Michálek (Koška, Šebánek), 32. Pravda (Musálková, Čužna), 35. Šebánek (Pravda), 35. Šebánek (Sedlecká), 50. Ženíšek, 54. Ženíšek

Stadion: Milevsko, Zimní stadion

Komentář

Do Milevska odjížděl tým starších žáků po sobotní  domácí porážce s Pískem 1:9. A svůj výkon ze soboty rozhodně chtěli zlepšit. Náhoda tomu chtěla, že odpadl zápas týmu 9. tříd, za který stabilně hraje 6 hráčů ročníku 2010, kteří ročníkově spadají do této kategorie starších žáků a kteří neváhali a jeli pomoci svým spoluhráčům a kamarádům.

A od první minuty zápasu bylo znát, že vimperský tým má konečně své lídry, na které se muže spolehnout a i ostatním hráčům se hned hrálo o poznání lehčeji. První branku sice dal domácí tým, když se trefil Stejskal, ale hned vzápětí se prosadil vimperský Adam Bušek, který dorazil za záda milevského gólmana střelu Víti Čužny. Adam se v první třetině trefil ještě jednou a to v 16. minutě, opět stál tam, kde měl a dorážel střelecký pokus Víti Čužny, který se i sám v závěru první třetiny prosadil a zvyšoval na 1:3. Ve druhé třetiny byl obraz hry stejný. Vimperských bylo plné hřiště, byť hned v úvodu inkasovali z hole Peterky, ale to je tolik nemrzelo, protože hned o minutu později dovršil svůj hatrrick Adam Bušek. Domácí ještě dokázali odpovědět, když Šimona Holečka v brance Vimperka překonal opět Stejskal, ale to bylo na delší dobu ze strany domácích co se týká vstřelení branek vše. Ne, že by se do šancí nedostávali, ale buď jim v cestě stál velmi dobře chytající Šimon Holeček nebo hostující obrana, která jejich útočné snažení brzdila už ve středním pásmu. Ve druhé třetině se pak ještě trefil Tomáš Michálek, který zakončil velmi pohlednou akci celého druhého útoku, Vašek Pravda, který využil chumlu před soupeřovou brankou a od modré prostřelil milevského Říhu. V závěru se pak prosadil i Samuel Šebánek, který se během jedné minuty prosadil hned dvakrát, nejprve zúžitkoval přihrávku Vaška Pravdy a hned vzápětí přihrával před branku a nešťastný gólman Milevska si kotouč srazil do vlastní branky. Ve třetí třetina pak už padly jenom tři branky. Nejprve se dvakrát prosadil Petr Ženíšek a v závěru zápasu korigoval výsledek na konečných 4:10 milevský Stejskal.

Ohlasy

HC Vimperk:

Martin Willmann, trenér: Víkendové zápasy byly jako noc a den. V sobotu proti Písku to byl výkon nemastný, neslaný, dvě třetiny jsme drželi přijatelný výsledek 1:2, v určitých fázích zápasu jsme možná i byli trošku lepší než Písek, ale jako dosud, nás trápí koncovka a proměňování vyložených šancí. Za to v neděli to bylo o něčem jiném. Devítce byl zrušen nedělní zápas a kluci, kteří k nám ročníkově patří, ale hrají stabilně právě za 9. třídy, bez nichž by prostě devítky u nás nebyly, tak neváhali a jeli nám pomoc. A bylo to hned znát na výkonu celého týmu. Kluci tým táhli a ti mladší se k nim přidali, najednou jim narostlo sebevědomí, při hře si dovolovali, nebáli se hrát na kotouči a najednou to byl úplně jiný tým. Doufám, že to nebylo naposledy, kdy nám kluci mohli pomoci a že, když budou mít volno, tak nám opět s chutí pomohou. Oni chuť mají.  Teď nás do konce roku už čeká jenom náš vánoční turnaj, na kterém přivítáme týmy z Českého Krumlova, Třemošné a Poděbrad. Turnaj se odehraje v pátek 29.12.2023 od 8. hodin. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky a přijďte povzbudit starší žáky, určitě to budou potřebovat. A na závěr bych chtěl všem, hráčům, rodičům (určitě to udělám i osobně) a všem fanouškům a lidem, kteří se motají kolem vimperského hokeje popřát krásné prožití vánočních svátků.