HC StrakoniceHC Vimperk

1:12 (0:4, 0:3, 1:5)
Martin Willmann | | Mládež

Přesvědčivé vítězství mladších žáků ve Strakonicích

V neděli 15 října 2023 se odehrálo malé derby ve 4. kole Ligy mladších žáků "B", když vimperští mladší žáci zajížděli na led do sousedních Strakonic.

HC Strakonice:

Staňková - Hubáč, Patěk, Šilhavý, Malec, Šindelář, Březina - Vilánek, Šiška, Bažata, Mirvald, Chalupný, Vaněček, Ladman, Divišová, Brejcha

HC Vimperk:

Tesař (32. Hujda) - Pravda, Sitár, Binder, Venta, Předota - Jeřábek, Mádl, Hajný, Mirvald, Vinš, Kral, Illek

Branky, asistence: 43- Šiška (Brejcha) - 7. Pravda (Binder), 8. Mádl (Binder), 9. Jeřábek (Vinš), 19. Jeřábek (Sitár), 27. Pravda (Sitár), 32. Binder (Předota), 37. Sitár (Mirvald), 45. Hajný (Pravda), 47. Pravda (Vinš), 55. Vinš, 56. Pravda (Mirvald), 58. Jeřábek (Sitár)

Stadion: Strakonice, DUDÁK aréna

Komentář

V neděli 15. října odehráli vimperští mladší žáci první venkovní zápas sezony na hřišti HC Strakonice. Před zápasem museli trenéři řešit složitou situaci, protože nemohl kvůli teplotě nastoupit Max Fridrich. Po úpravě sestavy jsme tedy byli nuceni odehrát zápas pouze na tři obránce. Od začátku zápasu se kluci zakousli do soupeře, vytvářeli si výrazně větší počet gólových šancí a výsledkem byl stav 4:0 pro vimperské po první třetině. Také druhá třetina se nesla v podobném duchu. Strakoničtí kluci měli v této periodě více šancí než v první, ale hostující celek domácí stále přehrával. Přidal další tři branky, aniž by inkasoval. Do třetí třetiny jsme vstoupili s plánem pokusit se gólmanům pomoci s čistým kontem, což se po chybě nepodařilo. Nic to ovšem nezměnilo na celkovém vývoji utkání a vimperští mladíci dovedli zápas zaslouženě do vítězného konce.

Ohlasy

HC Vimperk:

Vinš David, trenér: Do Strakonic na derby jsme odjížděli s jasným cílem. Prodloužit vítěznou sérii a hlavně hrát hezký hokej. Už druhý zápas po sobě přenášíme věci z tréninku do hry. Jsem rád, že za výkony stojí celý tým. V zápase ve Strakonicích jsme byli od začátku aktivnější a dávali jsme branky po hezkých akcí.