HC Strakonice:

Štrobl (Myslivec) - Zralý, Vaněček, papež, Kovář (C), Němec, hrubý - řehoř, Kantor, Mikeš, Šebesta, Novák, Přibyl, Jiřinec, Babor, Dlouhý

HC Vimperk:

Dvořák (Kůs) - Turek (C), Horejš (A), Drabeš, Předota J. (A), Topinka - Boška, Kašpar, Novotný, Šafář, Holub, Korous, Paukner, Sitter J., Sitter R., Koška, Samohejl

Branky, asistence: 5. Řehoř (Jiřinec), 10. Kantor, 28. Dlouhý - 11. Paukner (Korous), 21. Korous (Kašpar), 27. Předota J. (Turek), 48. Kašpar (Korous)

Vyloučení:  10:6       Využití: 0:2     V oslabení:   1:0

Rozhodčí: Macháček - Klimeš, Knor

Diváci: 350

Stadion: Strakonice, DUDÁK aréna

Komentář

V nedělí 8.10.2023 sehráli muži HC Vimperk další utkání Krajské ligy na ledě sousedních Strakonic. Utkání Strakonic a Vimperku bývá vždy vyhlášené jako derby a to se vším všudy - s prestiží a s řadou diváků.

Utkání začalo v rychlém tempu a strakoničtí hráči byli v začátku utkání lepším týmem, lépe se pohyboval a dokázal využít zaváhání vimperských v rozehrávce a dvěma lacinýma brankami, o které se postupně postaral Řehoř a následně Kantor šel do  vedení 2:0. Hosté z Vimperku naštěstí dokázali hned vzápětí snížit, když Štrobla ve strakonické brance překonal Paukner. Do kabin po první třetině se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Ve druhé části se hra i tempo obou týmů vyrovnalo. Hráčům Vimperku se podařil vstup do druhé třetiny, začínali přesilovou hrou, kterou dokázali využít, když se  trefil Vašek Korous,  2:2. A začínalo se od znovu. Vimperští v této třetině působili  akčnější, více napadali obranu domácích a tím jim způsobovali velké problémy v rozehrávce i samotné hře a domácí pak museli zastavovat útoky hostů nedovolenými zákroky. Při vyloučení  kapitána domácí Kováře nabil Lukáš Turek Honzovi Předotovi, který překonal Štrobla potřetí, 2:3 pro hosty. Bohužel v další přesilové hře ujel celé pětici vimperských hráčů domácí Ondra Dlouhý, který chladnokrevně zakončil mezi betony vimperského Dvořáka a bylo srovnáno, 3:3. V 36. minutě pak nařídil hlavní sudí za faul vimperského Bošky trestné střílení, které domácí hráč neproměnil. Po druhé třetině tak byl stav na světelné tabuli srovnaný 3:3.

Třetí třetina přinesla velmi urputný hokej se spousty osobních soubojů, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a odejít z ledu poražený. V osmé minutě třetí třetiny dojel kotouč v útočné třetině vimperský Vašek Korous, proti kterému vyjel domácí brankář Štrobl, který našel zpětnou přihrávkou najetého Davida Kašpara, pro kterého již nebyl problém prostřelit strakonického hráče v brankovišti, který zaskakoval za svého brankaře, 3:4 pro Vimperk. Na ledě i v hledišti pak začal urputný boj. Bylo k vidění spousty vylučování, domácí tým měl šance srovnat skóre, ale i tak vimperští měli zase šance svůj náskok navýšit, třeba samostatným únikem Kašpara. V závěru třetí třetiny se pak nechali vimperští vyloučit a nabídli tak domácím možnost hrát bez brankaře v 6 proti 4, ale vimperští dokázali tuto nevýhodu přečkat a zápas dokázali udržet vítězně až do konce.  Je na místě hráče Vimperku pochválit, protože vítězství se nerodilo lehce a bylo znát, že vimperští do hry dali své vimperské hokejové srdce.

V neděli 15.10.2023 hrají hokejisté na svém ledě s týmem Radomyšle. Zveme všechny fanoušky a předem děkujeme za podporu. Věříme, že hráči vítězství potvrdí.

Jiří Horejš
vedoucí mužstva

Ohlasy

HC Vimperk:

Lukáš Turek, kapitán:  My jsme se na tenhle zápas moc těšili, protože ten začátek soutěže nám moc nevyšel, takže jsme moc rádi, že to klaplo a bereme výhru za tři body. Zejména, když jsou to body z derby, o to je to takové sladší. Doufáme, že to pro nás byl takový ten odrazový můstek do dalších zápasů. Jinak zápas měl vše, co má derby mít, pěkné akce, emoce, strkanice, prostě vše, co k derby patří. Za tým můžu říct, že jsme rádi, že výhru z derby vezeme do Vimperku. Takovou kaňkou za tím vším je ta skutečnost, že se po zápase objevují komentáře toho typu, že jsme chtěli přeložit zápas ze soboty na neděli z důvodu, že jsme čekali na hráče hrající univerzitní ligu a podobně. tyto komentáře samozřejmě vycházejí ze strany strakonických fanoušků. Já prvotně říkám, že jsme moc rádi, že na naši žádost nám kluci ze Strakonic vyšli vstříc a zápas přeložili na neděli, moc si toho vážíme a ještě jednou jim za to moc děkujeme. A pro ty, co říkají, že jsme čekali na hráče z univerzit, každý si může kouknout na naši soupisku a uvidí, kolik tam máme hráčů, kteří hrají univerzitní soutěž a potom, v sobotu se opravdu žádný zápas univerzitní ligy nehrál. Myslím si, že zápas byl opravdu dobrý z obou dvou stran a my ho vyhráli možná i díky tomu, že jsme udrželi trochu víc emoce na uzdě něž domácí hráči. Osobně bych chtěl ještě vyzdvihnout jednání Ondry Dlouhého, který v zápase odvolal údajný faul na něho, klobouk dolů, tohle se nevidí moc často.