Martin Willmann | | A-tým

Derby pro Vimperk

V neděli 8. října se odehrálo na strakonickém ledě další z řad hokejových derby mezi týme HC Strakonice a týme HC Vimperk.

V nedělí 8.10.2023 sehráli muži HC Vimperk další utkání Krajské ligy na ledě sousedních Strakonic. Utkání Strakonic a Vimperku bývá vždy vyhlášené jako derby a to se vším všudy - s prestiží a s řadou diváků.

Utkání začalo v rychlém tempu a strakoničtí hráči byli v začátku utkání lepším týmem, lépe se pohyboval a dokázal využít zaváhání vimperských v rozehrávce a dvěma lacinýma brankami, o které se postupně postaral Řehoř a následně Kantor šel do  vedení 2:0. Hosté z Vimperku naštěstí dokázali hned vzápětí snížit, když Štrobla ve strakonické brance překonal Paukner. Do kabin po první třetině se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Ve druhé části se hra i tempo obou týmů vyrovnalo. Hráčům Vimperku se podařil vstup do druhé třetiny, začínali přesilovou hrou, kterou dokázali využít, když se  trefil Vašek Korous,  2:2. A začínalo se od znovu. Vimperští v této třetině působili  akčnější, více napadali obranu domácích a tím jim způsobovali velké problémy v rozehrávce i samotné hře a domácí pak museli zastavovat útoky hostů nedovolenými zákroky. Při vyloučení  kapitána domácí Kováře nabil Lukáš Turek Honzovi Předotovi, který překonal Štrobla potřetí, 2:3 pro hosty. Bohužel v další přesilové hře ujel celé pětici vimperských hráčů domácí Ondra Dlouhý, který chladnokrevně zakončil mezi betony vimperského Dvořáka a bylo srovnáno, 3:3. V 36. minutě pak nařídil hlavní sudí za faul vimperského Bošky trestné střílení, které domácí hráč neproměnil. Po druhé třetině tak byl stav na světelné tabuli srovnaný 3:3.

Třetí třetina přinesla velmi urputný hokej se spousty osobních soubojů, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a odejít z ledu poražený. V osmé minutě třetí třetiny dojel kotouč v útočné třetině vimperský Vašek Korous, proti kterému vyjel domácí brankář Štrobl, který našel zpětnou přihrávkou najetého Davida Kašpara, pro kterého již nebyl problém prostřelit strakonického hráče v brankovišti, který zaskakoval za svého brankaře, 3:4 pro Vimperk. Na ledě i v hledišti pak začal urputný boj. Bylo k vidění spousty vylučování, domácí tým měl šance srovnat skóre, ale i tak vimperští měli zase šance svůj náskok navýšit, třeba samostatným únikem Kašpara. V závěru třetí třetiny se pak nechali vimperští vyloučit a nabídli tak domácím možnost hrát bez brankaře v 6 proti 4, ale vimperští dokázali tuto nevýhodu přečkat a zápas dokázali udržet vítězně až do konce.  Je na místě hráče Vimperku pochválit, protože vítězství se nerodilo lehce a bylo znát, že vimperští do hry dali své vimperské hokejové srdce.

V neděli 15.10.2023 hrají hokejisté na svém ledě s týmem Radomyšle. Zveme všechny fanoušky a předem děkujeme za podporu. Věříme, že hráči vítězství potvrdí.