HC StrakoniceHC Vimperk

1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Martin Willmann | | Mládež

Starší žáci po fotbalovém výsledku padli ve Strakonicích

V neděli 01.10. se potkali starší žáci v 1. kole Ligy starších žáků "B" s týmem sousedních Strakonic, kdy se nakonec radoval domácí tým od Otavy.

HC Strakonice:

Zralý (Špiřík) - Vilánek A., Rybáček (C), Gebel, Málek, Kubíček, Štěpánek - Bečvář, Žilák (A), Klečková, Vršek, Tomek, Vilánek J., Hřebíček, Zdychynec

HC Vimperk:

Karvan - Pravda, Tušl (A), Mádlová, Trůbl - Koška, Šebánek, Hošek (C), Sedlecká (A), Lašák, Fridrich, Majer, Dejmek, Roučka

Branky, asistence: 43. Žilák (Tomek, Rybáček)

Vyloučení    3:4             Využití    0:0       V oslabení    0:0

Rozhodčí: Eliška Bublíková, Pavel Mašek

Diváci: 73

Stadion: Strakonice, DUDÁK aréna

Komentář

O uplynulém víkendu se rozběhla i Liga starších žáků "B" a vimperští v prvním kole narazili na sousední Strakonice. Takže hned na úvod takové male derby. Vimperští měli v zádech odehraný turnaj v Soběslavi a přípravný zápas s Waldkirchenem a tak byli zvědavý, jaký bude jejich vstup do mistrovských zápasů.

Možná se čekalo oboustranné oťukávání na začátek zápasu, ale vimperští se na svého soupeře hned od počátku vrhli s velkou vervou a v úvodu zápasu si vytvořili pár šancí, které volaly po brance, když zakončoval Tomáš Hošek, Barča Mádlová či Marian Lašák. Bohužel marně. I soupeř se během první třetiny dostal na dostřel branky, kterou hájil Tomáš Karvan, ale ani domácí tým jej nedokázal překonat. Druhá třetina byla velmi podobná té první, kdy vimperští tlačili, snažili se otevřít skóre zápasu, kdy si opět vytvořili několik brankových příležitostí, kdy se Tomáš Hošek dvakrát ocitl sám tváří tvář s gólmanem Strakonic Matyášem Zralým, ale opět jej nedokázal překonat. I strakoničtí si vytvořili pár šancí, ale i Tomáš Karvan ve vimperské brance byl pozorný. Do kabin po druhé třetině se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Před třetí třetinou si vimperští v kabině řekli, že budou trpělivý, hrát poctivě zezadu, pokračovat ve svém stylu hry, založený na bruslení a kombinaci a že se určitě podaří vstřelit ten kýžený gól. Bohužel, hned ve třetí minutě třetí třetiny, kdy vimperští měli ve svém obranném pásmu kotouč na hokejce, nepřesně rozehráli, kotouč získal soupeř, a po menším závaru v obranném pásmu hostí se dostal kotouč na kruhy k Jakubovi Žilákovi, který přesnou střelou nad lapačku překoval poprvé Tomáše Karvana. 1-0 pro domácí. Vimperské vstřelená branka mrzela, ale nepoložila a hned se vrhli do útoku a hned vzápětí se opět Tomáš Hošek hnal sám na strakonickou branku, ale opět nedokázal Zralého překonat. V dalších pokusech takto na brankáři Strakonic ztroskotal velmi agilní Vašek Pravda, či Honza Koška Max Fridrich i Šárka Sedlecká. Vimperským nelze upřít snaha dovést zápas minimálně do remízy, ale ta jejich koncovka..... Do konce třetí třetiny již branka nepadla, ikdyž vimperští sáhli i po hře bez gólmana, ale ani ta nevyšla a nepřinesla kýžené ovoce v podobě vyrovnávací branky. Vimperští sice tedy ve Strakonicích padli, ale jejich předvedený výkon je určitě příslibem do dalších bojů.

Ohlasy

HC Vimperk:

Martin Willmann, trenér: Zápas, který rozhodla jedna branka a bohužel jsme jí nedali my, ačkoliv jsme měli hned několik příležitostí domácího gólmana překonat. Řekl bych, že po celý zápas jsme byli lepším týmem, lépe jsme se pohybovali i byli hokejovější, ale asi je to vimperská specialita nebo spíše bolest, neproměňovat vyložené brankové situace. Já jsem tým za předvedený výkon pochválil, od prvního do posledního hráče zápas odmakali. Tentokrát nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.