HC VimperkHC MAD BULL

8:2 (2:0, 2:2, 4:0)
Martin Willmann | | Mládež

Vimperští mladíci porazili HC Mad Bull České Budějovice

V sobotu 21. října se odehrál na vimperském zimním stadionu doslova maraton mládežnických zápasů. Vše odstartoval přátelský zápas 4. tříd s Lokomotivou Veselí n/Lužnicí a pak po nich se ve svém dalším mistrovském zápase představil tým mladších žáků, kterému to zatím šlape a svou formu chtěli hráči mladších žáků potvrdit i proti týmu Mad Bullu České Budějovice.

HC Vimperk:

Tesař (Hujda) – Sitár, Předota, Binder, Jeřábek, Mádl, Hajný, Mirvald, Fridrich, Venta, Vinš, Kraml, Illek, Frček

HC MAD BULL:

Cikhart (31. Motl) – Foit, Kořenář, Šrámek, Porhansl, Kolář – Schneider, Kubaško, Růžička, Homan, Koleček

Branky, asistence:  9. Předota (Venta), 12. Fridrich (Illek, Mirvald), 21. Hajný (Fridrich), 24. Sitár (Fridrich), 46. Sitár, 47. Fridrich (Illek), 48. Venta (Kraml), 58. Kraml (Vinš, Jeřábek) – 35. Růžička (Šrámek), 38. Šrámek (Juhas)

Vyloučení  4:2      Využití  1:0      V oslabení  0:0         Rozhodčí: Častoral, Šimáková

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

V sobotu 21. října se odehrál na vimperském zimním stadionu další zápas mladších žáků. Soupeřem byl tentokrát celek HC Mad Bull České Budějovice. Začátek utkání vyšel lépe domácím hráčům. Vytvářeli si více šancí, ale nedařilo se jim je proměňovat. Až v polovině úvodní třetiny vimperští konečně jednu ze šancí využili dostali se do vedení. Záhy čelili trestnému střílení, které ale domácí brankář Tesař zneškodnil. Ve zbytku úvodní třetiny domácí pokračovali v neproměňování šancí. Stav po první třetině 2:0 pro HC Vimperk. Úvod druhé třetiny vyšel domácím skvěle a po dvou rychlých brankách vedli již 4:0. Nicméně poté vimperští nepochopitelně zvolnili, přestali bruslit, dělali nesmyslná rozhodnutí a soupeř vycítil šanci. V závěrečných šesti minutách této části hry vstřelili budějovičtí 2 góly a před závěrečnou třetinou tak bylo vše otevřené – stav 4:2 pro domácí. Třetí třetina byla v úvodu oboustranně opatrná. Rozhodla část mezi 46. – 48. minutou, kdy domácí borci vstřelili tři góly. Tím zápas definitivně rozhodli a dovedli do vítězného konce.

Většinu zápasu měli vimperští hokejisté více ze hry, nicméně neproměňování vyložených šancí a především herní výpadek ve druhé třetině je varovným signálem do dalších utkání.

Ohlasy

HC Vimperk:

Vinš David, trenér: Zápas nám vyšel až na výpadek na konci druhé třetiny na výbornou. Kluci zápas odmakali a čím dál tím více přenášíme věci z tréninku do zápasu. Mužstvo bylo dobře připravené jak fyzicky tak bruslařsky a měl jsem radost, že věci, které pilujeme v týdnu na ledě jsou vidět při zápase. I přes výhru bylo vidět plno nedostatku, které budeme zlepšovat . Teď vše připravíme na příští týden, kdy nás čeká mistrovský zápas v Táboře.