HC VimperkHC Střelci Jindřichův Hradec

5:10 (0:7, 1:1, 4:2)
Martin Willmann | | Mládež

Úvodní třetina hrůzy rozhodla o výsledku utkání

V neděli 19. listopadu odehráli vimperští mladší žáci další mistrovské utkání. Tentokrát přivítali na svém ledě soupeře HC Střelci Jindřichův Hradec.

HC Vimperk:

S. Tesař (T. Hujda) — M. Předota, A. Venta, D. Binder, M. Sitár — J. Illek, F. Kraml, D. Vinš, M. Fridrich, P. Mirvald, J. Hajný, J. Mádl, D. Pohan, V. Jeřábek, J. Frček

HC Střelci Jindřichův Hradec:

F. Dupal (V. Šimon) — A. Ulrich, F. Donauschachtl, J. Kadlec, P. Lexa — F. Hromádka, P. Podroužek, J. Smíšek, J. Kaška, J. Šída, M. Trnka, V. Vondrus, V. Koláček

Branky a nahrávky: 29. Vinš, 41. Kraml (Vinš), 41. Jeřábek (Fridrich), 47. Kraml (Illek), 56. Hajný (Fridrich) – 8. Šída (Smíšek), 10. Vondrus (Šída, Ulrich), 11. Smíšek (Donauschachtl), 12. Vondrus (Ulrich), 15. Lexa, 17. Lexa (Ulrich), 18. Šída, 34. Vondrus (Podroužek), 43. Podroužek (Vondrus), 46. Šída (Vondrus)

Diváci: 55

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

Utkal se v té době první tým s druhým. Úvod utkání nenasvědčoval tomu, co přijde. V úvodu domácí hráli vyrovnanou partii, vytvořili si i několik brankových příležitostí. Ale co se stalo mezi 8. a 18. minutou úvodní třetiny, nad tím zůstává rozum stát. Hosté během tohoto hracího období vstřelili zlomeným domácím 7 gólů!!! Do druhé třetiny jsme vstoupili s cílem zastavit „krvácení“ a alespoň důstojně dohrát zbytek utkání. Částečně se nám to podařilo v druhá třetina skončila remízovým stavem 1:1. Do závěrečné třetiny jsme si řekli, že zkusíme alespoň tuto část vyhrát. Ihned na začátku této periody jsme vstřelili dvě rychlé branky, ale hosté reagovali. Přesto se nám podařilo závěrečnou část vyhrát 4:2.

Již několikrát v této sezoně se nám nepodařilo zachytit úvod utkání. Vždy jsme se s tím nějak dokázali vypořádat, ale jámu, kterou jsme si vykopali dnes, opravdu překonat nešlo.

Ohlasy

HC Vimperk:

David Vinš, trenér: Věděli jsme že nás čeká těžký zápas. Střelci JH mají výborný tým. Začali jsme dobře tak jak jsme si řekli, ale dostali jsme první gól a naše hra se sesypala jako domeček z karet. Od druhé třetiny jsme konečně hráli náš hokej až do konce zápasu. Je velká škoda toho nepovedeného začátku, protože to mohl být hezký vyrovnaný zápas. Musíme se teď dobře připravit na příští neděli, kdy jedeme na derby do Strakonic.