HC VimperkESV Waldkirchen

19:0 (3:0,11:0,5:0)
Martin Willmann | | Mládež

Starší žáci v přípravě porazili ESV Waldkirchen

V posledním přípravném utkání porazil tým starších žáků soupeře z vedlejšího Německa vysoko 19:0

HC Vimperk:

Karvan - Hošek, Pravda, Mádlová (A), Tušl (A) - Koška, Bušek, Šebánek, Mžigod J., Lašák, Fridrich, Majer, Dejmek, Musálková (C)

Branky, asistence HC Vimperk: 7. Musálková (Mádlová, Tušl), 17. Bušek (Musálková, Hošek), 20. BUšek, 21. Bušek (Hošek, Pravda), 21. Lašák (Mádlová), 23. Tušl (Bušek), 23. Lašák (Pravda, Fridrich), 26. Pravda (Hošek), 28. Pravda (Šebánek), 28. Dejmek, 30. Koška (Šebánek), 38. Šebánek (Bušek), 40. Majer, 40. Koška (Bušek), 50. Šebánek (Bušek), 55. Šebánek (Bušek), 57. Hošek (Šebánek), 58. Fridrich (Mžigod J.), 60. Hošek (Lašák)

Diváci: 40

Stadion: Zimní stadion Vimperk

Komentář

Na poslední zářijovou neděli si tým starších žáků pozval k poslednímu přípravnému zápasu před ostrým startem sezóny tým ze sousedního Německa a to tým ESV Waldkirchen. V rámci přípravy se tým starších žáků na začátku měsíce září zúčastnil turnaje v Soběslavi, kde se umístil na šestém místě a během turnaje bohužel neokusil pocit vítězství. V tomto posledním přípravném zápase chtěli tento pocit okusit a hned od začátku zápasu si šli za svým cílem. Na soupeři bylo znát, že jejich sezóna teprve začíná a že mají daleko méně na brusleno a natrénováno než domácí tým. Ale i přesto se snažil vzdorovat a ze začátku to neměl domácí tým až tak jednoduché, což dokazuje i výsledek první třetiny 3:0. Do druhé však již vimperští vlétli a konečně se začali prosazovat i gólově a během druhé třetiny stihli do soupeřovo svatyně nastřílet celkem 11 branek. Třetí třetina se nesla v podobném duchu, ale již tolik branek nepadlo a nakonec se ukazovatel skóre zastavil na cifře 19:0.

Ohlasy

HC Vimperk:

M. Willmann, trenér: Je před námi začátek sezóny, která bude pro nás velice těžká a stojí před námi kupa práce, ale nebojíme se jí. Začátkem září jsme se zúčastnili turnaje v Soběslavi, kde jsme měli vůbec nejmladší tým, ( v každém  týmu byli minimálně alespoň 3-4 hráči ročníku 2010, někdy i více), my jeli do Soběslavi s ročníky 2011/2012. Pro kluky i holky to byla škola a zjistili, co je v sezóně čeká a že bez práce to prostě nepůjde. Po turnaji jsme poctivě trénovali a snažili se odstranit chyby, kterých jsme se dopouštěli. V zápase s Waldkirchenem jsme se konečně i střelecky prosadili a bylo znát, že v týmu máme dva hráče ročníku 2010, kteří k nám věkově patří, ale stabilně hrají za deváté třídy. Ke vší úctě k soupeři, ten nás tolik neprověřil, jak na tom opravdu jsme, ale zase si kluci i holky mohli v zápase vyzkoušet to, co po nich budeme chtít během sezóny. Výsledek zápasu nepřeceňujeme, ale je příjemné do mistrovského zápasu jít s výhrou v zádech, byť šlo jenom o přípravný zápas.