HC VimperkHC Strakonice

6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Martin Willmann | | Mládež

Starší žáci konečně naplno bodovali

Liga starších žáků "B", skupiny 12 vstoupila minulou neděli do své druhé poloviny základní části. Vimperským se první polovina nevydařila podle představ, když z pěti zápasů se jim podařil vydolovat pouze jeden bodík za remízu s Motorem České Budějovice 7:7

HC Vimperk:

Karvan – Remeš, Hošek (A), Tušl (C), Sedlecká (A), Pravda – Šebánek, Čužna, Bušek, Sedlecká, Michálek, Koška, Mžigod, Lašák, Roučka

HC Strakonice:

Zralý (Špiřík) – Vilánek A., Rybáček ©, Gebel, Málek, Kubíček – Bečvář, Žilák (A), Klečková, Vršek, Tomek, Jůzek, Vilánek J., Hřebíček, Zdychynec

Branky, asistence: 10. Čužna (Bušek), 23. Michálek (Sedlecká, Koška), 25. Bušek (Šebánek), 38. Bušek (Michálek), 55. Tušl (Remeš), 59. Bušek (Hošek) – 3. Jůzek, 51. Klečková (Vilánek)

Vyloučení: 6:5      Využití   1:0      V oslabení    0:0

Rozhodčí: Častoral, Bublíková

Diváci: 40

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

Proto do utkání se Strakonicemi vstupovali s tím, že druhou polovinu chtějí mít lepší a na svého soupeře vlétli hned od počátku, ale hned ve 3. minutě vystihl špatnou rozehrávku vimperských Jůzek a Tomáše Karvana překonal hned na úvod zápasu. Domácí tým to ale nenahlodalo a dál si šel za svým cílem a to urvat v zápase všechny body. V 10. minutě se vhazovalo po levici strakonického gólmana Zralého, který předváděl výborný výkon a vimperští střelci si do této chvíli na něj nepřišli. Až v té desáté minutě vyhrál v útočném pásmu vimperských buly Adam Bušek, kotouč se dostal k Víťovi Čužnovi a ten tvrdou střelou zápěstím překonal Zralého a srovnal na 1:1. Do konce první třetiny pak měl vimperský tým neustálý tlak, ale výborného gólmana Strakonic nedokázal již překonat, když sebral svou lapačkou i tutovku Víti Čužny.

Do druhé třetiny vstoupil domácí tým soustředěně a pokračoval v nastoleném tempu a dokázal soupeře ze Strakonic několikrát uzamknout v jejich obranném pásmu. Vimperský tým měl lepší pohyb, lépe kombinoval a to vyústilo v druhou branku, o kterou se postaral Tomáš Michálek, který zúžitkoval akci celé své pětky. O dvě minuty navýšil skóre již na 3:1 Adam Bušek, který se trefil i před koncem druhé sirény a do kabiny se tak šlo za stavu 4:1 pro domácí.

Třetí třetina byla podobná těm dvou předchozím, vimperští měli tlak, soupeř ze Strakonic se snažil se zápasem něco udělat, ale překonat Tomáše Karvana v brance domácích se podařilo již jenom Klečkové, která snižovala na 2:4 z pohledu Strakonic. Vimperští si však svůj náskok o tři branky vzali hned vzápětí zpět, když využil přihrávky Remeše Teo Tušl a překonal Zralého popáté, 5:2. V závěru zápasu pak ještě zkompletoval svůj hattrick Adam Bušek, který uzavřel brankový účet šestou domácí brankou. Zápas tedy skončil vítězstvím domácího týmu 6:2