HC VimperkSpartak Soběslav

9:2 (2:0, 4:2, 3:0)
Martin Willmann | | Mládež

První mistrovské utkání v sezoně vítězné

V sobotu 30. září 2023 vstoupil tým mladších žáků do ostré sezóny, kdy v prvním kole Ligy mladších žáků "B" přívítal na svém ledě tým ze Soběslavi.

HC Vimperk:

Tesař (34. Hujda) – Pravda, Sitár, Předota, Jeřábek, Pohan, Mádl, Hajný, Mirvald, Fridrich, Venta, Vinš, Kraml, Illek

Spartak Soběslav:

Šelmát – Haloun, Podlaha, Marešová, Škoda, Mareš, Smolík, Petrů, Vlk J., Šopejstal, Vlk T., Nekněz, Macháček, Vrchota, Škabroud, Schejbal

Branky, asistence:  2 Kraml (Vinš), 5. Pravda (Kraml, Vinš), 23. Illek (Kraml), 32. Pravda (Mádl), 38. Hajný (Jeřábek, Sitár), 40. Pravda (Venta), 42. Fridrich (Pravda), 46. Pravda, 52. Pravda (Fridrich, Hajný) – 31. Škabroud (Macháček), 37. Vrchota (Podlaha, Vlk)

Vyloučení  5:4      Využití  1:0      V oslabení  1:0         Rozhodčí: Bublíková, Mašek

Diváci: 50

Stadion: Vimperk, Zimní stadion

Komentář

V sobotu 30. září nastoupili mladší žáci na domácím ledě k prvnímu mistrovskému utkání v sezoně proti týmu OLH Spartak Soběslav. Od začátku zápasu měli vimperští mladíci střeleckou převahu, kterou ovšem nedokázali díky skvělému výkonu hostujícího gólmana přetavit do výraznějšího vedení. Po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 2:0 pro domácí. Ve druhé třetině hosté proměnili jednu z mála šancí, domácí mladíci ovšem brzy zareagovali a i přes další úspěch soběslavských hokejistů vedli vimperští po dvou třetinách 6:2. Závěrečnou třetinu odehráli kluci zodpovědně, přidali další tři branky a dotáhli zápas do vítězného konce.

Za zmínku stojí, že domácí hokejisté dovolili hostům pouze 12 střeleckých pokusů.

Autor: Marián Sitár

Ohlasy

HC Vimperk:

David Vinš, trenér: První krok do nové sezóny bývá vždycky důležitý a já jsem rád, že jsme ho zvládli. V zápase jsme byli lepší jak pohybem tak i bruslařsky. Velkou překážkou pro nás byl gólman hostů . Ve třetí třetině bylo vidět i plno hezkých akcí a já doufám, že se věci z tréninku začnou přenášet do hry víc a víc . Chválím celý tým za týmový výkon od brankářů po posledního hráče a pevně věřím, že na dnešní dobrý výkon navážeme příští týden, kdy hostíme doma IHC Písek.