Martin Roučka | | A-tým

Rozhodující utkání čtvrtfinále mužů

V neděli 25.2.2024 jeli vimperští hokejisté sehrát rozhodující utkání na led s Hlubokou do Českých Budějovic. Toto utkání bylo o postup do semifinále KLM.

Obě strany moc dobře věděly oč jde, proto k utkání i tak přistoupili. Obě mužstva začala zpočátku opatrně, ale bylo vidět, že hlubočtí začínali být postupně aktivnější a více častěji se usazovali před brankou vimperského Marka Dvořáka, ovšem ten všechny jejich pokusy likvidoval. První třetina tedy skončila bez branek 0:0.

Ve druhé části začal tým Hluboké o poznání aktivněji a prvních 10 minut se hrálo v obranné třetině Vimperka. Z tohoto tlaku dokázali hráči Hluboké vytěžit vedoucí gól a to když prostřelili skrumáž hráčů před Dvořákovou brankou a pluk zaplul až do sítě. Stav byl tedy 1:0 pro tým Hluboké. Pak převzali otěže vimperští, hra se otočila, vimperští si vytvářeli tlak, měli spoustu gólových šancí (hlavně šance Radka Rolínka), ale bohužel puk v síti neskončil.

Ve třetí části nabrala hra spád, bylo to opravdu kdo z koho, ale bohužel pro vimperské, po chybě v obranné třetině dokázal Martin Hanzal zvýšit stav na 2:0. Tento okamžik, si myslím, byl zlomovým bodem utkání. Domácí to nastartovalo ještě k větší aktivitě. Na jejich hokejkách byla vidět ještě větší jistota a sebevědomí. Netrvalo dlouho a domácí vstřelili třetí branku do sítě vimperských a tím byl zápas téměř rozhodnut. Hosté se ještě pokusili o hru bez brankaře, ale to dospělo pouze ke čtvrtému gólu domácích v síti Vimperka.

Vimperským nelze upřít obrovskou snahu o vítězství a to nejen v tomto zápase. Ovšem v neděli se zdálo, že hráčům Vimperka již dochází dech. Utkání skončilo 4:0 pro Hlubokou nad Vltavou. Ta postupuje do semifinále a pro vimperské hráče sezóna letos skončila.

Musím ještě podotknout, že začátek sezóny vimperským hráčům nevyšel. Ztratili zbytečně spoustu bodů, které v konečném součtu chyběly. Kdyby je forma zastihla o nějaký týden dříve, troufám si tvrdit, že tento tým měl minimálně na střed tabulky.

Chci poděkovat všem hráčům i celému realizačnímu týmu za neuvěřitelné nasazení, píli a touhu po vítězství. Divákům a bubeníkům, kteří nás v hojném počtu doprovázeli na všechna utkání patří také veliké díky.

Doufejme, že příští rok zůstane tým pohromadě a výsledek bude ještě lepší a Vy diváci, nám zachováte přízeň.